Umk harmoonia tehnoloogilise kaardi algkool. Vene keele tunni UMK "Harmoonia" tehnoloogiline kaart "Tutvus ees- ja järelliitega" (teine klass). Ülesande teksti lisamine»
- WMC nimi on "Harmoonia".
- Asja nimi- matemaatika
- Tunni teema - mitmekohaliste arvude jagamine 4-ga
- - 4. klass.
matemaatika
UMK - "Harmoonia"
Teema: "Mitmekohaliste arvude jagamine 4-ga"
Eesmärk: 4 "B" klassi õpilaste haridusalaste pädevuste (teave, disain, suhtlemisoskus, loov) kujundamine matemaatika ainevaldkonnas
- kognitiivne UUD;
Regulatiivne UUD;
- - suhtlemisaldis UUD.
- Kinnitada õpilaste teadmisi teemavaldkonnast ja perimeetrist; parandada arvutioskusi
Oskus probleeme lahendada
- Õpetada õpilasi järeldusi tegema
- Õppige rühmas töötama.
Kasutatud varustus: tahvel, juhend, pastakas.
Projekti suunavad küsimused
Fundamentaalne küsimus
Miks on vaja teada 4-ga jaguvuse testi?
probleemne küsimus
Kuidas teada saada, kas arv jagub 4-ga ilma arvutamata?
Mitmekohaliste arvude jagamine ühekohalisteks.
Arvu 4-ga jaguvuse märgi tuletamine.
Õppeküsimused:
Milliseid arvude jaguvuse märke 2,3-ga me teame?
Kuidas jagada mitmekohaline arv ühekohaliseks "nurgaks"?
p/p | Tunni etapid | Õpetaja tegevus | Õpilaste tegevused | UUD teke |
Aja organiseerimine | Kommunikatiivne:hariduskoostöö planeerimine õpetaja ja kaaslastega. Regulatiivne: oma õppetegevuste korraldamine Isiklik: õpimotivatsioon |
|||
Minut kalligraafiat | Töölaual numbrite jada: 20344, 441, 236, 1016 Lugege numbrit. Leidke "lisa" number. (441). Tõesta seda. Kirjutage terve rea antud number, kirjutades iga numbri õigesti lahtrisse. | Kognitiivne: oma teadmiste struktureerimine. Kommunikatiivne:korraldada ja planeerida haridusalast koostööd õpetaja ja kaaslastega. Reguleeriv: kontroll ja protsessi ja tulemuslikkuse hindamine. Isiklik: õppematerjali hindamine. Kognitiivne: oskus teadlikult ja vabatahtlikult üles ehitada kõneavaldus suulises vormis. Isiklik: enesemääramine. Reguleeriv: eesmärkide seadmine. Kommunikatiivne:oskus astuda dialoogi, osaleda teema kollektiivses arutelus. Regulatiivne: klassis enesehindamine |
||
Sõnaline loendamine Redelil ronimismäng. Matemaatiline diktaat. Individuaalne ja frontaalne töö. Uue materjali õppimine. Rühmatöö № 263 Probleemi lahendus № 262 Peegeldus | Täna jätkame põnevat rännakut läbi salapärase ja suurepärase riigi "Matemaatika". Sa pead mõtlema, arvutama, võistlema,avage ja uurige uut teemat. - Poisid! Country Mathematics asub kõrgel mägedes. Kuid kui täidate ülesanded õigesti, võite selleni jõuda. Proovime mängu mängida"Roni trepist üles». - Näited on kirjutatud sammudele. Sinu ülesanne: arvutada vastus, leida see ja saata oma näitele. Kui vastus on vale, läheb käik üle teisele mängijale. - Tubli! Jõudsime matemaatika riiki. Aga vaata, uksed on lukus. Nende avamiseks peate šifri luku külge korjama. Kirjutage üles näite number, kus viga tehti. 1 . 96000: 100 = 960 2 . 1250: 10 = 125 3 . 95000: 1000 = 950 Arvutage ja kirjutage vastus üles. 355 – 50*7 Kirjutage üles õige väite number. Jagaja leidmiseks vajate:
Lahendage ülesanne suuliselt, kirjutage vastus kirja. Õpilane lahendab 40 minuti jooksul 10 näidet. Kui kaua kulub keskmiselt aega lahendamiseks Üks näide? Mis šifri sa said? 3 5 2 4 Neljandat aastat oleme rännanud mööda matemaatika tänavaid, väljakuid, radasid ja õppinud palju. Paneme teie teadmised proovile. Individuaalne. Suurendage 350 ja 7 jagatist 20 võrra.(70) Lahutage 800-st 30 ja 9 korrutis.(530) Lisage jagatis 36 ja 6 kuni 50.(56) Mitu dm on 240 cm?(24 dm) Leidke ruudu ümbermõõt, mille külg on 9 cm. (36 cm) Mis on aia laius, kui selle pindala on 54 ruutmeetrit? m ja pikkus 9 m.(6 m) 1. Tunni teema määramine. Tänase tunni teema õpid selgeks, lahendades näiteid õigesti ja kirjutades vastuste alla vastavad tähed. 500 * 6: 100E 4000*3:100N 950 - 720 + 42D 140: 70 * 20 Ja (270–50) * 10 L 272 30 2200 30 120 40 30 Sõna kirjutatakse vihikusse. Uurimine. Tahvli juures selgitavad lapsed näite lahendust ja saadavad vastuse kirja. Lastele antakse juhiseid, mille järgi nad määravad jaguvuse märgi 4-ga. Iga rühm teeb järelduse. Tahvlil on kolm graafikut. Valige õige. Lahendage probleem. Kvantifitseerige õpilaste tööd | Osalege kordamistöös: vestluses õpetajaga vastavad püstitatud küsimustele. Lapsed lahendavad ülesande koos õpetajaga. |
Eelvaade:
Vladimiri linnaeelarveline õppeasutus
„Keskkool nr 10
süvendatud võõrkeelte õppimisega"
- WMC nimi on "Harmoonia".
- Muutujaõpiku nimi, õpiku autor– N.B. Istomin, matemaatika.
- Asja nimi- matemaatika
- Tunni teema Geomeetriliste kujundite pindala ja ümbermõõdu leidmine.
- Klass, kus tund toimus- 4. klass.
matemaatika
UMK - "Harmoonia"
Õpik "Matemaatika" toimetanud N.B. Istomina
Kollektiivne projekt
Teema: "Gomeetriliste kujundite pindala ja ümbermõõt"
Eesmärk: 4 "B" klassi õpilaste haridusalaste pädevuste (teave, disain, kommunikatsioon, loominguline) kujundamine matemaatika ainevaldkonnas õpilaste kaasamise kaudu kollektiivsesse projekti.
Õppeeesmärgid, mille eesmärk on saavutada:
1) isiklikud õpitulemused:
- austava suhtumise kujunemine teistsugusesse arvamusse, teistsugusesse vaatenurka;
Õppetegevuse motiivide arendamine ja õppimise isikliku tähenduse kujunemine.
Infoga töötamise oskuse arendamine (kogumine, süstematiseerimine, säilitamine, kasutamine)- kognitiivne UUD;
Isikliku refleksiooni algvormide kujunemine -regulatiivne UUD;
- vestluspartneri kuulamise ja kuulmise, dialoogi pidamise, oma vaatenurga väljendamise ja selle argumenteerimise oskuse kujunemine,
- suhtlemisoskuste kujundamine staatilistes paarides ja rühmades- suhtlemisaldis UUD.
3) aine õpiväljundid:
- Kinnitada õpilaste teadmisi teemavaldkonnas ja oskust omandatud teadmisi praktikas rakendada.
- Moodustada oskus leida pindala ja perimeetrit, ruutu ja ristkülikut, samuti ebakorrapäraseid kujundeid.
- Õpetage õpilasi tegema järeldusi, koostama tulemusi.
- Tutvustada õpilastele näiteid, mis on seotud alade ja perimeetrite mõõtmise praktilise vajadusega.
- Õppige rühmas töötama.
- Õppige arvutusi tegema.
- Arendada iseseisva uurimistöö oskusi.
- Kujundada oskust kasutada omandatud teadmisi ja oskusi praktilises tegevuses.
- Arendada õpilaste vaimset aktiivsust, loovust ja loogilist mõtlemist praktilise töö sooritamisel.
- Kujundada pädevusi (informatsioon, disain, suhtlemisoskus, loov)
Kasutatud varustus: tahvel, viktoriinikaardid, värvilised pliiatsid, joonlaud, pastakas.
Projekti suunavad küsimused
Fundamentaalne küsimus
Miks on vaja teada, kuidas leida pindala ja perimeetrit?
probleemne küsimus
Valdkonnad: kolmnurgad, ebakorrapärase kujuga. Kuidas kirjutada algoritmi ebakorrapärase kujuga geomeetrilise kujundi pindala leidmiseks?
Sõltumatu uuring:
Geomeetriliste kujundite pindalade ja perimeetrite arvutamine.
Valemite tuletamine kolmnurga pindala ja ebakorrapäraste kujundite arvutamiseks.
Õppeküsimused:
Milliseid piirkondi leiame?
Mida pead teadma ja oskama?
Kus me elus neid teadmisi ja oskusi vajame?
p/p | Tunni etapid | Õpetaja tegevus | Õpilaste tegevused | UUD teke |
Aja organiseerimine | Õpetaja tervitab õpilasi ja kontrollib nende valmisolekut tunniks. | Õpilased on valmis alustama. | ||
Motivatsioon õppetegevuseks | Täna on meil ebatavaline õppetund, olete juba märganud. Igaühel teist on käes selle õppetunni pääse. Mis on pass? Arva ära, millest õppetund räägib? Istuge laua taga, mis vastab teie passile. Ole ettevaatlik. | Geomeetrilised kujundid Geomeetrilistest kujunditest | ||
Õppeülesandest arusaamine (varem õpitu uuendamine) | Vaata, kui ilusad need aiad on. Versailles' kuninglik park Pariisi lähedal, Peterhofi keiserlik park Peterburi lähedal, Babüloni legendaarsed aiad on tuntud üle maailma. Paljud inimesed töötasid nende loomise kallal. Kuidas nad teie arvates oma tööd alustasid? Ja kõik sai alguse aia kujundamisest. Aiakujundus on iidne kunst. Meie poole pöördus maastikukujundusega tegelev firma sooviga kujundada aed. Kui arvutame õigesti aiaobjektide pindala ja ümbermõõdu, annab Nash Sad kaubandusettevõte istutusmaterjalile allahindlusi. Siin on selle aia plaan. | |||
Ja sel ajal jätkame aia planeeringuga tutvumist. Sellel on: maja, muruplats, lilleaed, viljapuuaed. Milliste geomeetriliste kujundite valem on aiaobjektidel? Milliste piirkondade alad leiame? | Kolmnurgad, ristkülikud, kuusnurgad. Ruut, ristkülik. | |||
Pidage meeles leidmise valemeid. Valemite hulgast, mille olen välja pakkunud pindalade ja perimeetrite leidmiseks, leidke need, mis aitavad meil leida ruudu pindala ja ümbermõõtu, ristküliku pindala ja ümbermõõtu. Leidke need tahvlilt. Millised ala valemid on meile tundmatud? | Kolmnurga pindala. | |||
Uute teadmiste avastamine (uue materjali õppimine) | Mis on teie arvates meie tänase tunni teema? Mida me tunnis õpime? | kolmnurga pindala Leidke kolmnurga pindala, jälgige, analüüsige, töötage plaani järgi, rühmas. | Regulatiivne UUD |
|
Täna soovitan teil olla matemaatikud, uurijad ja leida iseseisvalt viis kolmnurga pindala määramiseks ja proovida ise luua valem kolmnurga pindala leidmiseks. Töötage rühmas. Pidage meeles rühmas töötamise reegleid. | Suhtuge üksteisesse viisakalt, rääkige vaikse häälega, töötage aktiivselt, võtke etteantud ülesannet tõsiselt, oskage teisi kuulata. | Kognitiivne UUD |
||
Rühmatöö | Määrake rollid. Tehke ülesandekaartide abil vajalikud arvutused. Ja kõnealgoritmidega kaardid aitavad teil tehtud töö kohta järeldusi teha. | Kommunikatiivne UUD (küsimuste esitamine, proaktiivne koostöö teabe otsimisel ja kogumisel) |
||
Peegeldus (tunni kokkuvõte) | Kas kaubandusettevõte teeb istutusmaterjalile allahindlusi? Kas oleme õigesti arvutanud aiaobjektide pindala ja ümbermõõdu? Mida sa tunnis õppisid? Mida sa õppisid? | |||
Hinda oma tööd punktilehtedel. |
Irina Andreevna Tšernobay
Vene keele tunni UMK "Harmoonia" tehnoloogiline kaart "Eesliite ja sufiksi sissejuhatus" (teine klass)
OS 2. klassi vene keele tunni tehnoloogiline kaart« Harmoonia» , õpetaja Tšernobai I. A.
Teema Mõistete tutvustus « eesliide» Ja « järelliide» (« Saage tuttavaks: muud sõnade osad!)
Hariduslik:
Ideede kujunemine selle kohta ees- ja järelliited sõna osadena omades oma tähendust ja sooritades sõnas olulist tööd.
Kasvatada käitumiskultuuri frontaaltöös, individuaalses ja rühmatöös.
Vorm UUD:
- Isiklik UUD: nägemus rikkalikest võimalustest vene keel, oma kõnesse teadliku suhtumise elementide tekkimine, kontroll selle üle. Rahulolu oma saavutuste realiseerimisest, tekkinud haridusraskuste ületamisest. Positiivne suhtumine õppimisse, enesest lugupidamise kui õppiva inimese elemendid.
- Regulatiivne UUD: Õppeülesande äratundmine ja aktsepteerimine. Planeerige oma tegevusi, sooritage õppetegevusi materialiseeritud, verbaalses või mentaalses vormis, kasutage kõnet oma tegude reguleerimiseks. Kontrollida tegevuste (enda ja teiste) protsessi ja tulemusi, teha kohandusi. Hinda oma saavutusi, ära tunda raskusi, otsida (koos õpetajaga) nende põhjused ja viisid nende ületamiseks.
- Kommunikatiivne UUD: Tehke akadeemilist koostööd klassikaaslased, osaleda ühistegevuses, osutada vastastikust abi, teostada vastastikust kontrolli, näidata sõbralikku suhtumist partneritesse. Koostage suulisi ja kirjalikke avaldusi, valige kõige täpsem keeletööriistad.
- Kognitiivne UUD: Tundke ära uue teabe vajadus, ammutage seda õpikust, õpetaja selgitusest. Mõistke skemaatiliselt esitatud teavet, tõlkige see sõnadesse. Oma üldised meetodid konkreetsete keeleprobleemide lahendamiseks, leiate näidatud allikatest keel näiteid teatud mõistete, reeglite, mustrite illustreerimiseks.
Jälgige väärtust keeleühikud, teostada analüüsi, sünteesi, võrdlust, keele klassifikatsioon materjali vastavalt määratud kriteeriumidele, töötada mudelitega, ehitada lihtsaid arutluskäike, luua põhjus-tagajärg seoseid, teha järeldusi, sõnastada neid, üldistada saadud teavet.
Planeeritud tulemus teema:
Teadke mõisteid « eesliide» , « järelliide» .
Suuda: esile eesliide ja järelliide sõnas; helistama ees- ja järelliite märgid;
Isiklik: teil on idee rikkalikest funktsioonidest vene keel, oma kõnesse teadliku suhtumise elementide tekkimine, kontroll selle üle. Olge teadlik oma saavutustest, ületage esilekerkivad haridusraskused. Suhtuge õppimisse positiivselt, näidake üles austust enda kui õppiva inimese vastu.
Metasubjekt
tund koos õpetajaga; planeerida oma tegevust vastavalt ülesandele; teha toimingus pärast selle lõpetamist vajalikud muudatused, tuginedes oma hinnangule ja võttes arvesse tehtud vigade olemust (Regulatiivne UUD).
Suuda kuulata ja mõista teiste kõnet; sõnastada oma mõtteid suuliselt (Suhtlemisvõimeline UUD).
oskama oma teadmiste süsteemis orienteeruda; teostada objektide analüüsi; leida vastuseid küsimustele tekstist, illustratsioonidest; teisendada teavet ühest vormist teise teine: koostage küsimustele vastused (kognitiivne UUD).
Põhimõisted Sõna, sõna tähendus, sugulussõnad, sõna osad, juur, järelliide, eesliide, lõpp.
Subjektidevaheline suhtlus vene keel, kirjanduslik lugemine, maailm ümber
Vahendid:
Peamine
Täiendav Soloveychik M. S., Kuzmenko N. S. Õpik vene keel"Meie saladuste juurde keel» 2 Klass, 2 tundi
Soloveicchik M. S., Kuzmenko N. S. Märkmik-ülesannete raamat, 3. osa
Hariduslik esitlus
Ruumi korraldus Frontaaltöö, individuaaltöö, paaristöö, grupitöö
Tehnoloogia tegevused
õpilaste tegevused
õpetaja Ülesanded õpilastele, mille täitmine toob kaasa planeeritud tulemuste saavutamise Planeeritud tulemused
Teema UUD
I. Õppetegevuse motivatsioon (2 minutit)
Eesmärgid: - tingimuste loomine sisemise vajaduse tekkimiseks õpilaste kaasamiseks õppetegevusse;
Tüübi spetsifikatsioon õppetund;
Temaatilise raamistiku täpsustamine. Rääkige käitumisreeglitest õppetund, selgitage, miks peate neid reegleid järgima.
Öelge moto õppetund, määrake tüüp õppetund.
Korraldab õpilasi alustama õppetund.
Selgitab temaatilist raamistikku. - Tere tulemast meie juurde külalisklass! Öelge tere poisid!
Alusta meie õppetund Tahaks motoga. Abi mulle: SLAID nr 1
Teadmiste pähkel on kõva, aga siiski
Me pole harjunud taganema!
Aidake alati õpilast
lihtne moto: "Tahad kõike teada!"
Mis on meie moto õppetund? ("Tahad kõike teada!")
Miks on kasulik omandada UUSI TEADMISI?
(Teadmised teevad meid targemaks ja meid ümbritsev maailm on parem)
Soovin, et saaksite targemaks ja parandaksite meid ümbritsevat maailma. Suuda oma mõtteid suuliselt sõnastada; läbirääkimisi pidada klassikaaslased koos õpetajaga käitumis- ja suhtlemisreeglitest ning järgi neid (Suhtlemisvõimeline UUD).
II Kalligraafia. Algteadmiste uuendamine (8 min)
Eesmärgid:
põhiteadmiste ja -oskuste uuendamine;
Numbrite salvestamine vihikusse, tööliigi kujundamine.
Õpetaja abiga korrake põhiteadmisi, moodustage tugilaud
Korraldab teema ja eesmärkide sõnastamist õpilaste õppetund, kodutööde kontrollimine
Kalligraafia.
1. Lugege sõnu. Mis sõna "üleliigne"? Miks? (niiduk - tähenduse poolest erinev).
2. Salvestage rajal. Sõnarida, mida ühendab ühine tähendus, järgides kõiki kalligraafia reegleid.
palmik patsi punutised
Mis on testsõna? Miks? Märgistage need.
Mis on teine kirjapilt? (CHK/CHN kombinatsioon)
3. Leia sama sõna variatsioonid. (punutis, punutised). Mis vahe on? Milleks lõpp? (sõnade linkimiseks lauses)
4. Leia paar samatüvelist sõna (punutis-pats / palmik-pats / palmik-niiduk). Mis on neil sõnadel ühist? (väärtus ja juur). Valige see.
5. Mis on juure tähendus? (see sisaldab sõna tähendust).
* sõnade mitmetähenduslikkus
KOKKU: Milliseid osi sellest sõnast mäletate? Mis on nende tähendus? Alustame laua – toe tegemist.
Suuda oma mõtteid suuliselt sõnastada (Suhtlemisvõimeline UUD).
Oskab määratleda ja sõnastada eesmärki tund koos õpetajaga(Regulatiivne UUD).
III. Teadmiste loov rakendamine uues olukorras (probleemsed ülesanded) Teema sõnastamine õppetund, eesmärkide seadmine.
(20 minutit)
Sihtmärk: teema sõnastamise organiseerimine õpilaste õppetund;
Eesmärkide seadmise organisatsioon õpilaste õppetund;
Töö mõistete juurutamisega « järelliide» , "lõpp"; nende sümbol; sõnaosade tuvastamise ja esiletõstmise koolitus.
Lõpeta mõte. Koostage osadest sõna.
Nad vastavad esitatud küsimustele.
Õpetaja abiga sõnastada teema, eesmärgid õppetund.
Asendage teema kirjeldus selle nimega, tõstke sõnade osad esile. Korraldab õpilastööd.
Tutvustab mõisteid ja tähistust ees- ja järelliited.
Need teaduslikud sõnad jõudsid meieni keel iidsest võõrast keel, ladina keel. Tõlgitud keelde Need tähendavad vene keelt: eesliide(teadlased nimetavad seda muul viisil - eesliide) - « edasi» , aga järelliide -"raamitud".
Ülesanne 509 suuliselt peate lõpetama mõtte
Nimetatakse esimesi kevadlilli, mis lume all kasvama hakkavad (lume all-ja)
SLAID nr 2
Millest see räägib?
Lisame selle sõna osadest, nagu disaineri üksikasjadest, ja kirjutame üles.
Tähistage sõna tuntud osi. Korda nende töö kohta.
Kas kõik osad on nime saanud? Probleem? (jah)
peal kordame õppetundi teadaolevaid teadmisi või omandada uusi? (uus)
SLAID nr 3
Millised on teadmiste omandamise etapid? (Mida ma ei tea? Leia oma tee)
Mida peate täna teadma?
TEEMA ÕPPETUND
Määrake meie eesmärk õppetund
EESMÄRK ÕPPETUND
Millised muud osad on sõnas
Kas neil on oma töö?
RÜHMATÖÖ
Pea meeles mida "võtmed" meie kasutatavate teadmiste avastamiseks? (töö õpiku / entsüklopeedia / teatmeraamatuga; teave Internetist; küsige õpetajalt / lapsevanemalt).
Millised on grupis töötamise reeglid?
Täna kasutame õpikut.
Ülesanne 510 – tutvuge sõna võõrad osad.
Kasutades õpikust saadud infot, täida töölehed ülesandega.
Fizminutka
RÜHMATÖÖ KONTROLL
Nimeta ja märgi sõna lumikellukesed veel märkimata osad.
KOKKU K: Milliseid sõna osi tundsite ära? Mis on nende tähendus? Lõpetame laua valmistamise - tugi.
Oskab eristada sõnas tüve ja lõppu.
Tea, kuidas teha kindlaks verstapostid. tegevused;
Võimalus tuvastada tüüpi, teemat ja eesmärki õppetund
Oskus töötada rühmas
Tea, mis on eesliide, järelliide, oskama neid leida ja sildistada.
Oskab leida sõnade osi, oskab määrata sõna koostist ja määrata selle osi.
Koostage selgeid avaldusi; vastata küsimustele, kuulata teiste vastuseid. (Suhtlemisvõimeline UUD)
Tehke analüüs keelematerjal, simuleerida järeldusi, kasutada neid praktilistel eesmärkidel; luua põhjuslikud seosed, võtta kokku saadud teave. (kognitiivne UUD)
Koostada lühiajalisi ärisõnumeid, sh üldiste tabelite, diagrammide alusel (Suhtlemisvõimeline UUD)
IV. Järelevalve ülesanne (10 min)
Sihtmärk: väljapakutud sõnade antonüümide valimise oskuse tugevdamine, märkige sõna osa, millega need moodustatakse.Sooritage ülesanne vastavalt juhistele iseseisvalt. Korraldab tööd klass üle ülesande.
Ülesanne 511 (TPO)- Asendage ühe sõnaga, märkige kõik sõnade osad, mida teate, ärge unustage ortogrammid:
tiigrikutsikas
Inimene, kelle töö on lennukiga lennata
poiss, kes läheb kooli
Laps, kes pole veel kooli jõudnud
väike tamm
väike kask
kasemahl (mis)
Mere kallas (mis)
Töötage sisse klassiruumi(mis)
KOKKU: Mis ülesande sa tegid? Õigekiri mis õigekiri kordas?
HINDA END Teadke, mis on antonüümid, oskate väljapakutud sõnadele valida antonüüme, tõsta esile sõna osi, millest need on moodustatud. Tee vahet meetodi ja toimingu tulemuse vahel; kontrollida tegevuste protsessi ja tulemusi (enda ja kellegi teise oma); hinnata tehtud toimingute õigsust, teha vajalikud kohandused. Suuda planeerida oma tegevust vastavalt ülesandele (Regulatiivne UUD).
V. Õppetegevuse kajastamine õppetund, kodutööde juhendamine (3 min)
Eesmärgid: töö õpilaste piisava enesehinnangu kujundamisel. Viige läbi töö enesehinnang.
Pane kodutöö kirja. Korraldage peegeldus.
Annab hindeid eest õppetund.
Annab juhiseid kodutöödeks. - Mis on meie teema õppetund?
Mis oli eesmärk?
Eesmärgi alusel õppetund, mille tulemus b. saavutada?
Kas olete selleni jõudnud?
TOOTLIKKUS KORDAMINE
Millised osad võivad sõnades olla peale juure ja lõpu?
Millist tööd täidab sõna iga osa?
Kuidas on uued sõnaosad sarnased? Mis vahe on?
Majad: alates. 106 teave; nt 514 Tehke ülesannetest kokkuvõte õppetund. Enesehindamise oskus õppetegevuse edukuse kriteeriumi alusel (Isiklik UUD).
Tunni tehnoloogiline kaart
Uute teadmiste "avastamise" tund
WMC"Harmoonia"
Teemavaldkond b: matemaatika (N.B. Istomina)
Klass: 3. klass (2. osa)
Teema: Haridusprobleemi väide. Mitmekohaliste numbrite nummerdamine. Tutvumine uue loendusühikuga - tuhat. Kolme- ja neljakohaliste arvude struktuuri analüüs. Mitmekohaliste arvude klassifikatsioon.
Sihtmärk. Luua didaktilised tingimused õppeülesande püstitamiseks: tutvuda uue loendusühikuga - tuhat, õppida lugema ja kirjutama neljakohalisi numbreid.
Õppeeesmärgid mille eesmärk on saavutada isiklikke õpitulemusi:
austava suhtumise kujunemine teistsugusesse arvamusse, teistsugusesse vaatenurka;
Õppeeesmärgid suunatud metaainete õpitulemuste saavutamisele:
teemakohase uue teabega töötamise oskuse kujundamine (valimine, esiletõstmine, üldistamine);
kõnelausete koostamise oskuse kujundamine;
staatilistes rühmades ja paarides töötamiseks oskuste kujundamine (kommunikatiivne UUD);
refleksiooni algvormide moodustumine (regulatiivne UUD).
Õppeeesmärgid suunatud aineõppe tulemuste saavutamisele:
mitmekohaliste arvude nummerdamise teadmiste valdamine
Tunni varustus(koostatud info- ja õppekeskkonna loomine): õpetaja arvuti, õpikud, töölehed iseseisvaks tööks, kaardid paaristöötamiseks, kaardid enesehindamiseks.
Tunni etapp | Õpetaja tegevus | Õpilaste tegevused | Moodustati UUD |
|
Enesemääramine tegevuse suhtes. | Motiveerib õpilasi tundi alustama | Nad astuvad õpetajaga dialoogi: mille alusel saab numbreid 2 rühma jagada? Kuidas on numbrid kahes reas sarnased? 33, 84, 75, 22, 13, 11, 44, 53 91,81, 82. 95, 87, 94, 85 | Kommunikatiivne |
|
Teadmiste värskendamine ja raskuste fikseerimine tegevustes | Teeb ettepaneku suurendada esimese rea arvu 2 saja võrra ja kirjutada saadud arvud kasvavas järjekorras (teeb 1 valiku) Variant 2 - suurendage teise rea arvu 7 saja võrra ja kirjutage saadud numbrid kahanevas järjekorras | Tehke arvutused valikute kaupa ja kirjutage saadud arvud töövihikusse vastavalt ülesandele. | kognitiivne, kommunikatiivne |
|
Kasvatusülesannete avaldus. | Korraldab töö staatilistes paarides nr 149 (2. osa) tunni teema määramiseks. Konsultandi ametis olev õpetaja julgustab õpilasi püstitama hüpoteese õpiülesannete vastuvõtmise kohta. Tekib probleemne olukord: kuidas jätkata numbrite seeriat 991, 992, 993, 994 .. | Töötatakse paaris, sõnastatakse tunni teema (“Tähelepanelik õpilasmäng”) Kui see on keeruline, kasutage kalkulaatorit ja nimetage väikseim neljakohaline arv. Õpikus loevad nad Miša ja Maša arutluskäiku ning sõnastavad tunni teema. | Reguleeriv, kognitiivne |
|
Projekti koostamine raskustest väljumiseks (tunni teemal õpilastega suhtlemise korraldamine): "Neljakohalised numbrid" Töö õpiku harjutustega lk.49-50 Individuaalne töö nr 152 Staatilistes rühmades töötamine #153 | Korraldab arvamuste vahetuse küsimusel: Mis on uue kategooria nimi, mis on paremalt neljandal kohal Korraldab õpilaste iseseisvat tööd, julgustab õpilasi püstitama hüpoteese Korraldab tööd staatilistes rühmades Korraldab mängu "Stomp - plaks" | Nad püstitavad ja põhjendavad iseseisvalt hüpoteese, osalevad dialoogis, reflekteerivad nr 151, leiavad reeglid, mille järgi arvujada koostatakse. Nad vahetavad arvamusi, teevad täiendusi ja muudatusi. Pakutud juhiste kohaselt võrreldakse numbreid. Tehke tööd staatilistes rühmades koos järgneva kontrolliga. | Kognitiivne, suhtlemisaldis, isiklik Reguleerivad Kognitiivne, kommunikatiivne, regulatiivne |
|
Esmane kinnitus nr 154 | Osalege mängus. "Kes on kõige tähelepanelikum" | kognitiivne, isiklik |
||
Iseseisev töö vastastikuse kontrolliga vastavalt standardile | Soodustab iseseisvat tööd. Numbrite salvestamine diktaadist. 3579, 20 sadu, 300, 1234, 17, 6054, 1903, 8000, 1001 Eduolukorra loomine. (Neile, kes on teinud vigu, seisneb edu olukord vigade põhjuste väljaselgitamises ja nende parandamises) | Esitage iseseisvalt töötama koos mustri kontroll. Enesehinnang. | Reguleeriv, kognitiivne, kommunikatiivne |
|
Kaasamine teadmiste ja kordamise süsteemi. Täitke tabel number 155 Tegevuse peegeldus. | Korraldab laste iseseisvat tegevust, aitab raskuste korral. Mis oli raske? Millised harjutused sulle meeldisid? Mille kallal peate kodus töötama? Valige TVETist kodutöö. | Lapsed lahendavad probleemi: "Misha sai teada, et kui ta oli 1-aastane, oli tema isa 21-aastane. Ta otsustas teha laua ... " Lapsed lahendavad ülesande ja kirjutavad arvutuste tulemused tabelisse. Õpilased hindavad oma sooritust tunnis. | Reguleeriv, kognitiivne |
Prognoositav tulemus:
kujundatakse algtasemel oskused töötada teemakohase teabega, koostada kõnelauseid, töötada paaris ja rühmas;
moodustuvad peegelduse algvormid;
kujuneb neljakohaliste arvude üleskirjutamise ja õige lugemise oskuse algtase
Kaunite kunstide tunni tehnoloogiline kaart nr 6 kuupäev ________________________________________________ Tunni teemaMarjahelmed ja lillepärjad
Sihtmärk Eraldage kunsti ja käsitöö kujundkeele originaalsus (stiliseerimine, rütm, sümmeetria, värvide harmoonia).
Ülesanded: - õppida eristama sooja ja külma värvi
Loo rütmiliselt organiseeritud kompositsioon;
Hinda oma loomingulise tegevuse ja kaaslaste väljendusrikkust;
Eristada kunstnik-juveliiri loodud esemeid maali- ja graafikatöödest.
Tunni etappÕpetaja tegevus
Õpilaste tegevused
UUD
Organisatsioonihetk (1 min)
Valmisoleku kontrollõpilased tunni jaoks.
Klassi ettevalmistamine tööks
Eesmärkide seadmine (3 min)
Poisid, pöörake tähelepanu ümbritsevale maailmale. Kui ilus on kõik ümberringi! Raznoshochnye lilled, rohelised puud, sinine taevas, lumivalged pilved. Isegi tänavatel sõitvate autode värvid on erinevad. Kogu selle värvirikkuse alust ühendavad kolm põhivärvi: punane, sinine ja kollane. Neid kolme värvi kombineerides saame ülejäänud värvid. Näiteks kui segate punast ja kollast, saate tumepunase, kui segate sinist ja punast - lilla, kollase ja sinise kombinatsioon annab meile rohelise.
Vikerkaarel on näha erinevaid värviribasid. Neist kolm on põhivärvid ja ülejäänud neli värvi tekkisid nende värvide kombinatsioonist.
Kuidas mõistate väljendit "külmad" värvid?
Kuidas mõistate fraasi "soojad" värvid?
- - arvesta lk.25. Näidake värvi, mis on võimalikult lähedane karusmarjade (kollane-roheline), seejärel sõstra (punane-oranž) värvile.
Tunni teema:
küsimustele vastama. Osalege arutelus
Kognitiivne (teksti semantilise tajumise võime arendamine)
Reguleeriv (koostöös õpetajaga loovad ja kasvatuslikud ülesanded püstitada)
Sissejuhatus tunni teemasse (.)
Fizminutka (3 minutit)
Juhib tähelepanu reproduktsioonidele õpiku lk 26 ja 27.
Iidsetest aegadest pärit lilled, puuviljad ja marjad erinevates maailma riikides kehastasid emakese maa rikkust. Paljud pühad: sünnipäev, pulmapäev, kevad-, suve- ja sügispühadega kaasnevad lillekimbud, pärjad või lilled, ürdid või marjad. Indias on kombeks panna austatud külalisele kaela lillepärja. Mõnedes Aafrika hõimudes on mitmevärvilistest seemnetest ja viljadest valmistatud värvilised rõngad kaunistuseks ja talismaniks. Võlu on midagi, mis kaitseb inimest ebaõnne ja haiguste eest. Seetõttu, kui inimesele anti dekoratiivne ornament pärja, vanikute, sõrmuste, käevõrude või helmeste kujul, eeldati, et see ornament täidab kaitsefunktsiooni, talismani.
Kunstnikke, kes valmistavad dekoratiivehteid, nimetatakse kullasseppadeks. Marjade ja lillede asemel kasutavad nad vääris- ja poolvääriskive, metalle, värvilist klaasi, plastikut jne.
Teema vastu huvi üles näitamine
Mõelge helmeste ridadele, mis on paigutatud leheküljele 28, pöörake tähelepanu asjaolule, et helmeste rütmilist ühendust (helmeste vaheldumist) saab muuta, näiteks üks väike, siis suur ja jälle väike. . Või kolm väikest, siis üks suur ja jälle kolm väikest. Helmed võivad olla erineva kuju ja suurusega.
Mõelge savist (või värvilisest plastist) helmeste valmistamise tehnikatele, mis on näidatud lehekülgedel 28-29.
- * Soovitan lastel oma emale (õele, vanaemale või tüdruksõbrale) ise helmeid komponeerida, kasutades külma, sooja või segatud (sooja ja külma kontrasti) värve. Helmeste valmistamise oluline etapp on nimes väljendatud idee. Annan poistele andeks, et nad mõtlevad väljamõeldud pildile nime, näiteks “Hommiku külmad värvid”, “Kuumad päikeselised lilled”, “Rõõmu värviline ring”, “Ema naeratus”, “Päikeseline päev” , jne.
proove uurima
Tööplaani arutamine
järgnevus,
Kuidas kujutate kaunistust ette?
Soovitan kõigepealt joonistada viltpliiatsidega erinevaid helmekette. Valige parim variant ja tehke plastiliinist helmed.
Töö edenedes märgin ära edukad ettevõtmised, tuletan lastele meelde helmeste värvilahendus, mis vastaks plaanile. Et nad vajadusel plastiliinide värve segaksid. Näiteks selleks, et värv oleks õrnem, tuleb see segada valge plastiliiniga.
Soovi korral ja vaba aja üle on oodatud õpilasi meisterdama ehtekomplekt, mis koosneb helmestest, käevõrust, kõrvarõngastest ja sõrmust.
Rakenda uusi teadmisi töös
teostada joonistus
Värvide loomine tööl
Reguleeriv (töö mudeli kallal
. Õpilastööde näitusja nende arutelu.
Vaata, kui palju ilusaid kaunistusi oled plastiliinist teinud!
Mis tuju tekib, kui vaatad käsitööd?
Rääkige meile, millised värvid olete valinud.
2. Üldistus.
Töökoha puhastamine.
enesehinnang oma tegevusele
Kaunite kunstide tunni tehnoloogiline kaart nr 7 kuupäev _________________________________
Tunni teema: Päev ja öö.
Eesmärgid: peegeldavad loodusseisundit (kurbus, rõõm, ärevus), kasutades graafiliste materjalide väljendusvõimalusi: punkt, joon, tõmme, laik.
Ülesanded:- õpetada väljendama emotsionaalseid hinnanguid öise maastiku ilu kohta;
Tehke graafiline kompositsioon, kasutades must-valge kontrasti väljendusrikkust;
Hinnake mustvalgete piltide väljendusrikkaid omadusi, leidke oma joonistele originaalsed nimed;
Eristada graafikat maalidest.
Tunni etappÕpetaja tegevus
Õpilaste tegevused
UUD
Organisatsiooniline
Valmisoleku kontrollõpilased tunni jaoks.
Tere pärastlõunast poisid!
Loodan, et meie kohtumine on kõigile kasulik ja huvitav.
Moto aitab meid teel: minge julgelt edasi, ärge seiske paigal, mida te üksi ei suuda, teeme koos
Klassi ettevalmistamine tööks
Isiklik (õppe- ja loominguliste tegevuste motivatsiooni taseme tõstmine)
eesmärkide seadmine
Illustratsioonid, mis kujutavad erinevaid kellaaegu
Mis kellaaega näidatakse? (päev ja öö)
Kas kunstnikud näevad seda kellaaega ühtemoodi?
Millest tunnis juttu tuleb?
Õpik lk 30 – loe läbi tunni teema?
Mida me uurime?
Osalege arutelus
Sissejuhatus tunni teemasse (.)
Fizminutka (3 minutit)
Illustratsioonide käsitlemine õpikus 30-33 lk.
Miks kujutas kunstnik Konstantin Bogajevski kuu sära nii ebatavaliselt (õpiku lk 30)?
Millises kunstivormis: maalis või graafikas K. Bogajevski ja F. Mazereli tööd tehti? (graafika, õpiku lk 30.31).
Miks ei toonud kunstnikud oma kompositsioonidesse värve?
Milliseid kunstilise väljenduse vahendeid: punkti, joont, lööki, täppi kasutas K. Bogajevski joonisel “Särav linn” ja F. Maserel “Öö” sarja gravüüridel?
* K. Balmonti luuletuse "Noorkuu" lugemine.
Vaadake õpiku lehekülgedel 32-33 olevaid laste joonistusi ja tehke kindlaks:
* Mida tähendab "noorkuu"?
* Millised pildid peegeldavad kõige rohkem luuletuse sisu?
* Arutelu tulemusena selgub, et mitte ükski joonistus ei kajasta täielikult selle luuletuse ridu. Iga inimene näeb ööd omal moel - seda salapärast kellaaega: keegi allegooriliselt, kauni tüdruku portree kujul, keegi kujutab ööd linnas, keegi näeb öist maastikku üksiku metsalise kujutisega. et ulgub, kuud vaatab jne.
Huvi üles näitamine teema vastu
Küsimustele vastama
Luuletuse lugemine
Kognitiivne (anna esialgne idee)
Isiklik (estetiliste tunnete arendamine)
Kommunikatiivne (oma arvamuse kujundamine)
Isiklik (laste vaimne ja moraalne areng loodusega erilise suhte kujundamise kaudu)
IV. Tööde järjestuse demonstreerimine joonisel
(Eesmärk on luua uus tegevusviis)
Lastele antakse ette valged ja mustad paberilehed, valged ja mustad geelpliiatsid. Töötehnoloogia on lastele selge: mustal taustal piltide kujutamiseks peate töötama valge ja valge taustaga mustaga (vt kausta Loominguline leht 21).
Mõelge välja oma lugu teemal "Öö - päev". Joonistage valge ja musta kontrasti kasutades pilt.
* Noored joonestajad mõtlevad välja joonise (kontseptsiooni) idee ja saavad selle kõva häälega välja öelda: ma joonistan öökuninganna musta värviga valgele taustale. Joonistan päeva ja öö: ühele poole päike ja lilled ning teisele poole kuu ja puud. Ma joonistan valgesse päeva printsi kujul, krooniga, mis särab nagu päike. Loosin välja Valgete ja Mustade kuningate malekuningriigi - Öökuninga ja Päevakuninga jne.
Proovide uurimine
Tööplaani arutamine
järgnevus,
ülesande õigsus
Reguleeriv (teabe vastuvõtmise ja säilitamise võime arendamine, oma tegevuse kavandamine vastavalt sellele)
Suhtlemine (küsige sisukaid küsimusi)
V. Laste iseseisev töö
) Õpilaste loominguline praktiline tegevus
Tehke joonistamine
VIII. Refleksioon (tunni tulemus).
1. Õpilastööde näitusja nende arutelu.
Mis tuju sul pilte vaadates tekib?
2. Üldistus.
Mida uut sa tunnis õppisid?
- Mida me täna tunnis õppisime?
Töökoha puhastamine.
arutelust osa võtma
Suhtlemine (oskus oma mõtteid väljendada)
Isiklik (keskenduge tehtud töö edu või ebaõnnestumise põhjuste mõistmisele
Kaunite kunstide tunni tehnoloogiline kaart nr 8 kuupäev ________________________________
Tunni teema: Loodusmaailm annab meile loovuse jaoks materjale
Sihtmärk: avardada teise klassi õpilaste ideid, et igast kunstilisest materjalist võib saada loovuse materjal ning tark kunstnik on ennekõike tähelepanelik vaataja, kes õpib looduse mõistusest.
Ülesanded:
Õpetada eristama erinevate kunstimaterjalide visuaalseid võimalusi kujutava kunsti põhiliikidest: arhitektuur, graafika, maal, skulptuur, kunst ja käsitöö;
Väljendage ideed kompositsiooni kaudu teemal "Maja".
Hinnake käsitöö või joonistuste ilmekaid omadusi, leidke loomingulistele töödele originaalsed nimed.
Tunni etappÕpetaja tegevus
Õpilaste tegevused
UUD
Organisatsiooniline
Tervitused.
Õpilaste tunniks valmisoleku kontrollimine.
Klassi ettevalmistamine tööks
Isiklik (õppe- ja loominguliste tegevuste motivatsiooni taseme tõstmine)
eesmärkide seadmine
Oleme kõik nii innukad, et meid ümbritseks ilusad asjad, et sageli püüame ise kaunistada seda, mis meile liiga näotu tundub.
Ja siis tekivad jalgrattale erinevad mitmevärvilisest traadist kaunistused ja käekottidele õmmeldakse helmeid jne.
Täna proovite kätt suuremas ettevõttes -
kujundage oma kodu kaunistus või looge vapustav kodu.
Osalege arutelus
Kognitiivne regulatsioon (koostöös õpetajaga loovad ja kasvatuslikud ülesanded püstitada)
Sissejuhatus tunni teemasse (.)
Fizminutka (3 minutit)
--- Seda, mida te tunnis teete, nimetatakse disainiks. Kaasaegses elus kuulete sageli seda sõna: disainmööblisari, maastikukujundaja, moelooja jne.
– - Mis on disain?(Õpilane vastab.)
Disaini kontseptsioon ilmus 1930. aastate alguses.Disain (inglise keelest tõlgitud kuidisain ) - esemete kunstiline kujundamine. Enne seda põlgasid projekteerimisinsenerid tööpinkide, masinate välimust ja hoolisid peamiselt vaid sellest, et need paremini töötaksid.
Milliseid kunstimaterjale loodus talletab?
Kuidas kasutasid inimesed (kunstnikud, arhitektid jt) iidsetest aegadest teatud materjale oma eluruumide ehitamisel, maja välis- ja sisekujunduse kaunistamisel, nõude ja riiete loomisel?
Mäng "Mis - mis?" (vt teise klassi õpilase Loomingu kausta leht 22, 23).
Visuaalse materjalina saab kasutada lk-le paigutatud õpiku reproduktsioone. 34-37 ja teistel lehekülgedel ning õpiku levidel, alustades uut rubriiki (lk.4-5, 40-41,84-85,134-135).
Huvi üles näitamine teema vastu
Küsimustele vastama
Luuletuse lugemine
Kognitiivne (anna esialgne idee)
Isiklik (estetiliste tunnete arendamine)
Kommunikatiivne (oma arvamuse kujundamine)
Isiklik (laste vaimne ja moraalne areng loodusega erilise suhte kujundamise kaudu)
IV. Tööde järjestuse demonstreerimine joonisel
(Eesmärk on luua uus tegevusviis)
- Pärast mängu järeldame, etmis tahes looduslikku materjali saab inimene kasutada erinevat tüüpi kunstilise loovuse jaoks: arhitektuuris, kunstis ja käsitöös, maalis, graafikas ja skulptuuris,
loominguline ülesanne õpiku lk 38 hakkavad lapsed seda täitma.
Tööplaani arutamine
järgnevus,
ülesande õigsus
Reguleeriv (teabe vastuvõtmise ja säilitamise võime arendamine, oma tegevuse kavandamine vastavalt sellele)
Suhtlemine (küsige sisukaid küsimusi)
V. Laste iseseisev töö
) Õpilaste loominguline praktiline tegevus
Pärast idee arutamist jätkavad õpilased praktilise tööga.
(Viis kuni kümme minutit enne tunni lõppu panen hinded. Lapse nime kutsudes palun tal oma tööd näidata. Kui õpilasel pole pilti veel valmis saanud, siis panen hinde tööetapile .)
Rakenda uusi teadmisi töös.
Tehke joonistamine
Reguleeriv (töö mudeli kallal
VIII. Refleksioon (tunni tulemus).
1. Õpilastööde näitusja nende arutelu.
2. Üldistus.
Mida uut sa tunnis õppisid?
- Mida me täna tunnis õppisime?
3. Töökoha koristamine.
Enese soorituse hindamine
arutelust osa võtma
Suhtlemine (oskus oma mõtteid väljendada)
Isiklik (keskenduge tehtud töö edu või ebaõnnestumise põhjuste mõistmisele
Kaunite kunstide tunni tehnoloogiline kaart nr 9 kuupäev ________________________________
Tunni teema: Veealuse maailma saladused.
Sihtmärk:õppida hindama veealuse maailma elanike ebatavalisi vorme.
Ülesanded:
Olge nutikas, kui lahendate mõistatusi veealuse kuningriigi elanike kohta;
Analüüsida arhitektuursete struktuuride väljendusrikkust;
Esitage illustratsioon, kasutades kunstilisi väljendusvahendeid: värv, joon, rütm jne;
Hinnake käsitöö või joonistuste ilmekaid omadusi, leidke loomingulistele töödele originaalsed nimed
Tunni etappÕpetaja tegevus
Õpilaste tegevused
UUD
Organisatsiooniline
Klassi ettevalmistamine tööks
Isiklik (õppe- ja loominguliste tegevuste motivatsiooni taseme tõstmine)
eesmärkide seadmine
Jätkates eelmise tunni teemat “Loodusmaailm annab meile loovuseks materjale”, võib öelda, et kunstnik, olles tähelepanelik vaataja, uurib ümbritsevat loodusmaailma, vaatleb seda ja kasutab saadud muljeid oma töös. Tänu kaasaegsete side- ja infoarvutitehnoloogiate võimalustele saab inimene tutvuda veealuste sügavuste elu-oluga.
Täna kutsun teid kõiki avama Maa sinist loori ja vaatama veealusesse kuningriiki. Vesi on kõige salapärasem ja kaunim looduslik element. Teie ees avaneb harmooniline ja ilus maailm. Ja siis püüame luua kogu veealuse maailma mitmekesisuse ja hiilguse.
Osalege arutelus
Kognitiivne regulatsioon (koostöös õpetajaga loovad ja kasvatuslikud ülesanded püstitada)
Sissejuhatus tunni teemasse (.)
Fizminutka (3 minutit)
multimeedia esitlus.
Jõgede, merede ja ookeanide asukad on paigutatud õpiku lehekülgedele 42 ja 43, kaaluge neid hoolikalt.
Reproduktsioonide tajumist võivad täiendada tõelised kestad. Kui see on suur kest, saab seda kanda 1-3 õpilase kõrva, et nad kuulaksid "mere häält".
Nende vormide imetlemine tekitas kunstnike seas palju arhitektuurilisi ideid.
Huvi üles näitamine teema vastu
Küsimustele vastama
Luuletuse lugemine
Kognitiivne (anna esialgne idee)
Isiklik (estetiliste tunnete arendamine)
Kommunikatiivne (oma arvamuse kujundamine)
Isiklik (laste vaimne ja moraalne areng loodusega erilise suhte kujundamise kaudu)
IV. Tööde järjestuse demonstreerimine joonisel
(Eesmärk on luua uus tegevusviis)
Vaadake õpiku 44-45 lehekülge.
Milline arhitektuurne struktuur teile kõige rohkem meeldib? Miks?
Täna, kasutades mis tahes kunstimaterjale, peate peegeldama veealuse maailma ilu. Joonistage G.Kh. muinasjutu jaoks illustratsioon. Anderseni "Väike merineitsi" või luua pilt veealusest paleest, kus ta elab.
Tööplaani arutamine
järgnevus,
ülesande õigsus
Reguleeriv (teabe vastuvõtmise ja säilitamise võime arendamine, oma tegevuse kavandamine vastavalt sellele)
Suhtlemine (küsige sisukaid küsimusi)
V. Laste iseseisev töö
) Õpilaste loominguline praktiline tegevus
Kui töö on tehtud veidi varem, siis võib õpetaja kutsuda lapsed Merineitsi lossi värvima kuldse ja hõbedase geelpliiatsi või värviliste pliiatsitega (vt Loomingu kausta leht 26).
(Loovtöö lõpus, kui joonistused on tehtud akvarelli või guaššiga, siis need kuivatatakse, kui tegemist on graafiliste materjalidega, siis tuleks koheselt panna valikumärgid.
Päevikusse hindeid pannes saab välja töötada kindla taktika. Võite klassis ringi käia ja isoleerida 4-le tehtud joonistused ning ülejäänud lastele panna hindeks 5 tunni lõpuni või pärast tundi jäänud aja eest.
Neile õpilastele, kellele antakse 4, tuleks anda oma töö kohta selgitus, juhtides tähelepanu sellele, millega tuleb järgmisel korral parema tulemuse saavutamiseks arvestada.)
Rakenda uusi teadmisi töös.
Tehke joonistamine
Reguleeriv (töö mudeli kallal
VIII. Refleksioon (tunni tulemus).
1. Õpilastööde näitusja nende arutelu.
2. Üldistus.
Mida uut sa tunnis õppisid?
- Mida me täna tunnis õppisime?
3. Töökoha koristamine.
Enese soorituse hindamine
arutelust osa võtma
Suhtlemine (oskus oma mõtteid väljendada)
Isiklik (keskenduge tehtud töö edu või ebaõnnestumise põhjuste mõistmisele