Pavasario planavimas darbo žmonių tema. Skulptūra vyresniųjų grupėje „Žmonių darbai pavasarį. Ataskaita apie pamokos temą ir tikslus

Jekaterina Lukina
Pamokos apie kalbos ugdymą vyresniojoje kompensacinės orientacijos grupėje tema „Žmonių darbai pavasarį“ santrauka

Pamokos apie kalbos ugdymą vyresniojoje kompensacinės orientacijos tema tema santrauka

« Žmonių darbas pavasarį»

Tikslas: supažindinkite vaikus su Dirbo žmonės pavasarį gamtoje.

Užduotys:

Edukacinis – patikslinti ir suaktyvinti vaikų žinias apie pavasarinius gamtos pokyčius; pataisyti pavasario mėnesių pavadinimus; plėsti vaikų žodyną tema.

Ugdyti – ugdyti vaikų mąstymą, jų dėmesys ir atmintis, kalba ir smulkioji rankų motorika.

Ugdomasis – skiepyti vaikams pagarbą suaugusiųjų darbas noras jiems padėti.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

At pavasarį daug darbų,

Padėkite jai spinduliai:

Kartu jie važiuoja keliais

kalbantys upeliai,

Ištirpinkite sniegą, sulaužykite ledus,

Šildykite viską aplinkui.

Iš po spyglių ir žolės ašmenų

Išslinko pirmasis mieguistas vabalas.

Gėlės ant atlydžio

auksiniai žiedai,

Išlieti, išbrinkę pumpurai,

Iš lizdo skrenda kamanės.

At pavasaris turi daug rūpesčių,

Tačiau reikalai krypsta į viršų:

Smaragdo laukas tapo

Ir sodai žydi.

II. Pagrindinė dalis.

Temos žinutė klases.

Apie kokį sezoną kalba eilėraštis? (Apie pavasaris.)

Šiandien toliau pamoka pakalbėsime apie pavasarį ir apie ką žmonės daro pavasaris.

1. Kalbėkite apie pavasaris.

Vaikinai, anksti ar vėlu? Pavasaris?

Kokius pavasario mėnesius žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

Pavadinkite 1 mėnesį pavasaris, 3 mėn.

Koks mėnuo yra nuo kovo iki gegužės?

Koks mėnuo laukia balandžio? Gegužė?

O dabar aš jūsų paklausiu „Sudėtingi klausimai“. Norint į juos atsakyti, reikia pagalvoti.

Kokie dar pavasario ar žiemos mėnesiai?

Kas yra labiau pavasario mėnesiai ar pavasario dienos?

Kokie dar sezonai ar pavasario mėnesiai?

Puiku, vaikinai, ir jūs susidorojote su sudėtingais klausimais.

Prisiminkime kaip prasidėjo pavasaris.

(Saulė šviečia ryškiau.)

Ir kas pradėjo vykti?

(Sniegas pradėjo tirpti, tekėjo upeliai, pradėjo verkti lašai.)

Kas nutiko medžiams?

(Ant medžių išsipūtė pumpurai, pradėjo žydėti lapai.)

- pavasaris gamta atgyja ir įvyksta daug įvairių reiškinių. Kokių dar pokyčių įvyko pavasaris gamtoje? (Pasirodo šviežia jauna žolė. Iš šiltųjų kraštų atskrido paukščiai ir pradėjo kurti lizdus. Gyvūnai pabudo po žiemos miego. Vabzdžiai iššliaužia.)

2. Žaidimas "Baik sakinį".

Pasirinkite veiksmo žodžius ir užbaikite sakinius.

Pavasario saulėje...(šildo, kepa, glosto)

pavasaris varvekliai po saule... (tirpsta, varva)

pavasaris sniego pusnys nuo saulės kaitros... (nusėda, ištirpsta)

Pumpurai ant medžių pavasarį...(išsipūsti, sprogti)

Pavasario upeliai...(bėga, murma, skamba, kelia triukšmą)

Paukščiai pavasarį...(grįžti, atvykti)

Paukščių lizdai pavasarį...(sukti, statyti, gaminti)

ledas ant upės pavasarį(tirpsta, trūkinėja, lūžta, plūduriuoja)

pavasaris pirmieji žiedai ant atšildytų lopų (pasirodyti, žydėti, žydėti)

Pavasario žolė...(lūžta, auga, pažaliuoja)

3. Sukurkime istoriją apie pavasaris. Ir kiekvienas sakinį pradeda žodžiu " Pavasaris".

- Pavasarį skaisčiai šviečia saulė.

- pavasaris pumpurai brinksta ant medžių (medis su pumpurais).

- Žolė auga pavasarį(žolė).

- Gėlės žydi pavasarį(gėlės).

- pavasaris migruojantys paukščiai atvyksta iš šiltųjų kraštų (paukščiai).

- pavasarisžmonės sodina sodus (grėblys, kastuvas).

globėjas: Puiku vaikinai.

Patarlių taisymas apie darbo.

globėjas: Jūs sakėte, kad žmonės daržovės sodinamos pavasarį. Ką jie sodina?

Vaikai: sėklos.

4. "Paaiškink patarlę"

PSO pavasarį neišsilaikys, visi metai bus pilni.

V .: - Gyvename rajone, kur žiemos gana ilgos ir šaltos, o vasaros šiltos. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas daržuose statoma, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Mano močiutės namelyje stovi namas, iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena, tame name auga pomidorai.

Kad ir kas nutiktų orui pavasaris, namas dengs tiek šaltyje, tiek karštyje.

(šiltnamis, šiltnamis)

5. D / žaidimas "Ko tau reikia..."

Žemę jie kasa kastuvu.

Laukui suarti reikalingas traktorius.

Kombainas nuima javus.

Galima šieną pjauti dalgiu.

6.„Rasti įrankį“

Atidžiai pažiūrėkite į šį paveikslėlį ir įvardykite, kokie įrankiai čia paslėpti. (vaikų atsakymai)

7. D / ir „Vienas – daug“.

Traktorius – traktoriai.

Sėjamoji - sėjamosios.

Kastuvas – kastuvai.

Dažai – dažai.

Laistytuvai - laistytuvai.

Šepetys - šepečiai.

Medis – medžiai.

Krūmas – krūmai.

Gėlė – gėlės.

Pomidoras – pomidorai.

Agurkas – agurkai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

8. Pirštų gimnastika"Sodas".

Sode daug kalnagūbrių: rodykite delną, pirštus į šonus

Štai kopūstas, čia pomidoras, sulenkite paeiliui

Čia burokėliai, čia žirniai, pirštai ant rankos;

O mūsų bulvės neblogos!

Mūsų žalias sodas ritmingas susitraukimas ir

mus pamaitins ištisus metus! sugniaužia pirštus.

9. Žaidimas "Ką mes matėme" (su kamuoliu)

Mačiau lauką. Kas tai?

(Platus, plokščias, beribis)

Mačiau suartą žemę. Kas ji?

(Žalias, trapus, juodas)

Mačiau sėklas. Kas jie tokie?

(Mažas, apvalus, auksinis) ir tt

10. Istorijos piešimas iš paveikslėlio « Žmonių darbas pavasarį» .

globėjas: Norėdami sukurti istoriją, turite išsiaiškinti, kas pavaizduota paveikslėlyje, ir atsakyti klausimus:

Kur vyksta paveikslas?

Koks sezonas rodomas? Kodėl taip manai?

Ką matote nuotraukoje? (Mama, tėtis, mergaitė, berniukas)

Kaip juos pavadinti vienu apibendrinančiu žodžiu? (šeima)

Ką jie daro?

Kodėl jums reikia tai padaryti?

Kaip galite pavadinti istoriją?

Ir dabar jums reikia surinkti visus savo atsakymus į vieną istoriją. Kas nori tai pasakyti?

Žmonių darbas pavasarį.

Šeima pavasarį dirba sode. Mama dažo medžių kamienus, kad vabzdžiai jų nesugadintų. Tėtis kasa žemę, kad pasodintų jaunus medžius. Berniukas Miša sodina sodinukus. Mergina Maša juos laisto, nes augalams reikia drėgmės. Visai šeimai gera nuotaika. Visi laimingi pavasaris!

11. Gimnastika akims "Asilas"

Asilas vaikšto, renkasi,

Jis nežino, ką valgyti pirmiausia.

„Vaikai ištiesia rodomąjį pirštą į priekį dešinė ranka, laisvai judinkite ir sekite akimis!

Slyva subrendo viršuje (žiūrėk aukštyn)

O apačioje auga dilgėlės, (Pažiūrėk žemyn)

Kairėje - burokėliai, dešinėje - švedai,

Kairėje - moliūgas, dešinėje - spanguolės,

(akių judesiai į kairę ir į dešinę)

Žemiau šviežia žolė,

(Pažiūrėk žemyn)

Viršuje – sultingos viršūnėlės.

(žiūrėk aukštyn)

Galva sukasi,

Lapai sukasi akyse,

(Sukamieji akių judesiai)

Nepavyko nieko pasirinkti

Ir be jėgų nukrito ant žemės.

(Užmerk akis)

Susijusios publikacijos:

Priekinės pamokos apie kalbos ugdymą kompensacinės orientacijos „Paukštiena“ parengiamojoje grupėje santrauka- Vaikinai, šiandien turime neįprastą pamoką, eisime į svečius, bet kam ir kur sužinosite mįsles: - Raudonos letenos, geluoniai.

Kompensacinės orientacijos „Naujųjų metų medis“ parengiamojoje grupėje integruotos kalbos ugdymo pamokos santrauka."Kalėdų eglutė" Paskirtis: Garsų diferencijavimas sz; f-sh. Užduotys: 1. Edukacinis: Išmok atskirti s-s garsai; w-sh iš ausies tarimo; Aišku.

Vieta: grupės kambarys. Užduotys: Edukacinis: - Plėsti vaikų idėjas apie laukinių gyvūnų gyvenimą. - Pataisykite kalboje.

Olga Popkova
Pokalbis su vaikais „Žmonių darbai pavasarį“

Žmonių darbas pavasarį.

Tikslas: formuoti vaikams idėją apie žmonių darbas pavasarį, apie savybes darbošiuo metų laiku ir jo socialinė reikšmė. Auklėk darbštumas, meilės jausmas ir pagarbus, rūpestingas požiūris į darbo.

Pavasaris raudonas! Tu atėjai pas mus

Su šiltais spinduliais, su greitomis srovėmis.

Atėjo pirmasis kovo mėnuo, iškrito baltas sniegas,

Balandis jam atvers duris.

O kai ateis gegužė, viskas aplink žydės.

Kai tik sniegas nutirpsta nuo laukų, jie prasideda pavasario darbai. O kol žemė neišdžius, reikia spėti suarti ir pasėti javus – tai kviečiai, miežiai, avižos, rugiai. tai žmonių pavasarį dirba kaime nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro.

„Ruginė duona, kepalai, vyniotiniai

Vaikščiodami jo negausite.

Žmonės laukuose puoselėja duoną.

Jie negaili jėgų duonai.

Žmonės sako: „Jei permiegojo pavasarįžiemą baduosite“.

Daug rūpesčių žmonių pavasarį. Mums reikia daiginti sėklas, paruošti lysves,

sodinti bulves.

Šiltomis pavasario dienomis sodinami agurkų, pomidorų, kopūstų, paprikų daigai.

Ant pečių - kastuvai, o lauke vaikinai!

Džiaugiamės galėdami dirbti! Ir džiaugiamės saule!

Žemė tokia šilta – truputį rūksta.

Ir ariama žemė paruošta priimti sėklas.

Sodinimas soduose vaisių medžiai ir krūmai, sodinti avietes, serbentus, agrastus.

Vaikai kartu su suaugusiais kuria paukščių namelius ir kabina juos parkuose, aikštėse, kiemuose.

Miesto gatvėse, parkuose ir skveruose, kiemuose žmonės renka iš po sniego atsiradusias šiukšles. Senos sausos šakos, lapai sugrėbiami į krūvas ir išvežami į specialias vietas.

Genimi medžiai ir sodinami nauji augalai, o gėlynuose pasodinamos gražios gėlės.

Tada vasara bus graži, o ruduo – su derliumi, o žiema – su atsargomis.

pavasaris jei nedirbsi, tai žiemą nevalgysi.

PSO pavasaris neatsiguls – bus sotus ištisus metus.

Žemė darbo myli.

Daugiau tręškite žemę – derlius bus didesnis.

Ar ištversi dirbti- šiukšliadėžėse bus duonos.

Susijusios publikacijos:

„Aš esu tarp žmonių“. Bendrai organizuoti edukaciniai užsiėmimai su logopedinės parengiamosios grupės vaikais Užduotys. 1. Vaikų mokymas atskirti žmones įvairaus amžiaus ir lytį, kad susidarytų supratimas apie žmogaus raidos eigą. Skatinkite vaikus suprasti.

Pokalbis tėvams "Vaiko paruošimas mokyklai: sunkus darbas ar įdomus žaidimas?" Pasiruošimas mokyklai, užsiėmimai ikimokyklinukams yra viena pagrindinių rūpestingų tėvų temų. Be to, jiems kyla daug klausimų.

Pokalbis „Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena“ Pokalbis tema: „Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena“ Parengė: Titkova N.N. Tikslai: Švietimo: - Plėsti vaikų žinias apie tokius žmones.

Tema: „Gydytojo darbas“. Tikslai: supažindinti vaikus su gydytojo profesija, praturtinti jų žinias apie gydytojo darbą, susidaryti supratimą apie to reikalingumą.

Kalendorinio plano fragmentas parengiamojoje grupėje „Gamtos sandėliukas. Žmonių darbas rudenį Savaitės tema: „Gamtos sandėliukas. Žmonių darbai rudenį ” Tikslas: apibendrinti ir plėsti vaikų žinias apie rudens gamtos reiškinius, apie rudens derlių.

Pavasario žaidimai su ikimokyklinio amžiaus vaikais Auklėtojas. MBDOU Nr. 26, Nevinnomyskas. Khidirova A. D. Pavasario žaidimai su vaikais ikimokyklinio amžiaus. Atėjo pavasaris, noriu kuo daugiau.

Kartotinė „Stebėjimai gamtoje pavasarį (kovo mėnesį) su mažamečiais sutrikusio intelekto vaikais“ 1. Už saulės. Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kad saulė danguje pradėjo rodytis dažniau. Jo spinduliai šviečia ryškiau. Saulė šypsosi ir viskas aplinkui.

pavasaris saulė pradeda šildyti dirvą, bet orai vis dar permainingi. Šiltas dienas staiga pakeičia šaltos, snieguotos. Nenuostabu, kad žmonės sako: pavasarį ir rudenį – aštuonios oro dienos.
Ir vis dėlto, gumbai ir kraštai pamažu atitirpsta, atsiranda pirmosios atšilusios dėmės. Saulė kyla vis aukščiau virš žemės, suteikdama vis daugiau šilumos, pažadindama gamtą iš žiemos miego.
Laukuose pradeda tirpti sniegas, šniokščia pirmieji upeliai. Danguje pasirodo balti debesys. Jie vadinami kamuoliniais debesimis.

Upėse, tvenkiniuose ir ežeruose nuo pavasario karščio atsiranda plyšių lede. Ledas prasideda upėse. Ledo lytys susiduria, kaupiasi viena ant kitos ir plūduriuoja kartu su srautu, kol ištirpsta. Upės išsilieja vandeniu ir išsilieja iš krantų – ateina aukštas vanduo.
Visa tai yra pavasario pradžios negyvojoje gamtoje ženklai, o pagrindinis yra tirpsta sniegas.

Augalai pavasarį
Keičiantis negyvajai gamtai, keičiasi augalų, gyvūnų ir žmonių gyvenimas.
Pavasaris džiugina visus gyvus dalykus Žemėje. Miškas bunda, prisipildo garsų, judesių. Šiauriniuose šlaituose dar guli šlapio sniego pusnys, o pietiniai jau rūksta, džiūsta.
Augalai pradeda siekti aukštyn, bandydami gauti kuo daugiau saulės šviesa. Augalų šaknys sugeria drėgmę iš šiltos žemės, ištirpindamos kamienuose susikaupusias maisto medžiagas. Augalų stiebai perduoda mitybą pumpurams, kurie netrukus virs lapais ir žiedais.
Dar vienas žymus gamtos pasikeitimas pavasarį- pumpurai žydi ant krūmų ir medžių. Pradeda žaliuoti gluosnių, alksnių, drebulių, klevų, beržų lapai. Kraštuose pasirodo pirmoji žolė. Snieguolės žydi. Atsiranda raudonų plaučių žiedų. Po kurio laiko jos gėlės taps violetinės, o vėliau mėlynos.

paukščiai pavasarį
Pasirodo pirmieji vabzdžiai, tarp jų – mieguistos musės, kurios lėtai ropoja ir lepinasi saulėje.
Atėjo laikas migruojantiems paukščiams grįžti: jiems yra maisto – vabzdžių ir pernykščių sėklų, kurias nesunku rasti ant sniego išlaisvintos dirvos. Kovo pradžioje ankščiau nei kiti atkeliauja stačiakampiai ir starkiai, o po jų – lekiukai, žiobriai, gegutės, kregždės ir snapeliai.
Pavasarį orai dažnai keičiasi. Kartais sninga ir paukščiai neranda maisto.
Pernykštės sėklos vėl po sniegu, o vabzdžiai slepiasi.
Šiuo metu daugelis paukščių miršta iš bado, todėl pavasarį šaltu oru juos reikia šerti.
Pavasarį paukščiai sukasi lizdus, ​​kurie jiems tarnauja kiaušiniams inkubuoti ir jaunikliams šerti. Gegutės lizdų nesudaro, o kiaušinius deda į kitų paukščių lizdus.
Viščiukams reikia maisto, o paukščiai jį gauna, sunaikindami daugybę žmonėms kenksmingų vabzdžių.
Būkite atsargūs su paukščių lizdais. Neartėkite prie jų ir, be to, neimkite jauniklių. Paukščiai bijo žmogaus kvapo ir negrįžta į lizdą. Jaunikliai miršta be tėvų pagalbos.

Gyvūnai pavasarį
Atėjus pavasariui žvėrelių maisto yra daug, todėl pavasarį jie atsiveda jauniklius. Ankstyvą pavasarį gimsta kiškiai, voverės, jaunikliai, lapės ir daugelis kitų gyvūnų.
Iškart po gimimo kiškiai pradeda žaisti, bėgti ir mokosi slėptis nuo priešų. Jie net nepastebi, kaip lieka be priežiūros. Kiškis turi tokį riebų ir maistingą pieną, kad, pamaitinusi jauniklius, gali juos palikti dviem ar trims dienoms. Per dvi savaites po gimimo kiškiai tampa visiškai nepriklausomi. Jie patys ieško maisto – šakų, krūmų žievės, žolės, jaunų medžių ūglių.
Po žiemos miego atsiranda lokiai, ežiai, barsukai. Kartu su jais išeina jų jaunikliai. Motinos ir toliau maitina juos pienu, tačiau netrukus gyvūnai išmoksta savarankiškai ieškoti vabzdžių, pernykščių uogų, augalų svogūnėlių ir jaunos žolės.
Pavasarį daugelis gyvūnų pradeda lysti – žiemos storas kailis keičiasi į retesnį, o kiškis, erminas, žebenkštis, voverė ir arktinė lapė keičia kailio spalvą.
Kurapkos taip pat netenka baltų plunksnų, o jų vietoje auga rudos ir pilkos spalvos. Briedžiai ir stirnos užsiaugina naujus ragus.

Balandžio mėnesį miške pasirodo daug gėlių – žibuoklių, žibuoklių, anemonų. Jie skuba žydėti, kai saulės spinduliai prasiskverbia pro pradedančių žydėti medžių lapus. Todėl šios gėlės vadinamos ankstyvuoju pavasariu.
Kovo pabaigoje iš laukinių kiaulių gimsta paršeliai. Mažų paršelių nugaroje ir šonuose matomos ryškios išilginės juostelės, kurios išnyksta po trijų mėnesių. Patelė atsiveda nuo dešimties iki dvylikos paršelių. Jie greitai auga, o po šešių mėnesių kiaulė jau sveria 100 kilogramų.

Netrukus lapus išleidžia serbentų ir alyvų krūmai. Iš medžių pirmas pražysta alksnis. Alksnio sėklos sunoksta tik rudenį, todėl ilgai išlieka ant medžio. Jais minta paukščiai – siskinai ir stepo šokiai. Bitės, kamanės ir kiti vabzdžiai renka žiedadulkes iš gluosnių žiedų.

Balandžio mėnesį atvyksta gandrai. Eidamas po pievas gandras ieško maisto – varlių ir vabzdžių. Šiuo metu gandrai sutvarko lizdus. Jie atrodo kaip krūmynų krūvos, kurias paukščiai stato ant žemų medžių ir stogų.

Jau greit vasara
Vėlyvas pavasaris, gegužės mėnuo – žydinčių paukščių vyšnių, alyvų, obelų, abrikosų ir kt. vaisių medžiai. Pievose žydi raudonieji dobilai ir pakalnutės.
Dauguma paukščių jau gegužę susigriebė ir peri jauniklius, o lakštingalos ką tik atvyko iš tolimų šalių. Jie atkeliauja dar nepražydus vyšnioms, sutvarko lizdus ant žemės, tankiuose žolės tankumynuose. Lakštingalos minta kirmėlėmis, vorais, vabzdžiais, uogomis.

Pavasarį žuvys eina neršti. Ji atkakliai įveikia srovę, plaukia upių aukštupyje, išeina į vandens patvinusias pievas. Čia saugiau kepti, o maisto čia daug. Žuvys neršia kuo arčiau upės aukštupio, jos ištakų, kad silpnųjų mailiaus nenuneštų srovė – į jūrą.

Dar vienas pavasario ženklas- pavasario lietus. Žmonės sako: jei gegužę lyja, tai lauke bus rugių.

Naminiai gyvūnai pavasarį
Gyvūnai pavasarį vis dar yra patalpose, kur žmonės ir toliau juos prižiūri. Tik prasidėjus karščiams į ganyklas išvaromos avys, karvės, ožkos, avinai. Jauniems gyvuliams – mažiems ėriukams, ožiukams, veršeliams – skiriamos specialios saugios zonos, ganyklos.
Šiuo metu naminiai gyvūnai taip pat tirpsta. Iš kai kurių gyvūnų vilnos, pavyzdžiui, iš ožkų vilnos, žmonės daro šiltus šalikus, gražias palaidines, megztinius, kumštines pirštines ir kepures.

Žmonių darbas pavasarį
Kai tik sniegas nutirpsta nuo laukų, juose prasideda pavasariniai darbai. Reikia suspėti trumpam laikui kol dirva išdžius, pasėti javų ir daržovių augalų sėklas, sodinti bulves.
Pavasario pabaigoje, šiltomis gegužės dienomis, sodinami agurkų, pomidorų, kopūstų daigai. Soduose medžiai ir krūmai purškiami nuodingomis medžiagomis, kurios naikina vabzdžius kenkėjus. Kaip ir rudenį, vaismedžių kamienų apatinė dalis nubalinta kalkėmis.
Pavasarį soduose sodinami vaismedžiai ir vaiskrūmiai.
Miestų, miestelių ir kaimų gatvėse pjaunami medžiai, sodinami nauji augalai. Parkuose ir skveruose sodinamos dekoratyvinės gėlės.

Pažintinės veiklos santrauka

vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams „Žmonių darbai pavasarį“

(Įvadas į aplinką)

Tikslas:

1.Temos žodyno aktyvinimas, išplėtimas, patikslinimas.

2. Daiktavardžių mažybinių priesagų vartojimo pratimas.

3. Daiktavardžių ir būdvardžių sutarimo su skaitvardžiais pratimas.

4. Formuoti loginį mąstymą, ugdyti rišlią kalbą.

Žodynas:

Daiktavardžiai

Kastuvas, grėblys, šiltnamis, sodo lysvė, sodinukai, sodinimas, laistytuvas, šiltnamis, sodas, gėlynas.

Veiksmažodžiai:

Sodinkite, sėkite, laistykite, balinkite, pjaustykite, kaskite, kaskite.

Judėti.

1. Organizacinis momentas.

Eilėraščio skaitymas:

Pavasaris raudonas! Tu atėjai pas mus

Su šiltais spinduliais, su greitomis srovėmis.

Atėjo pirmasis kovo mėnuo, iškrito baltas sniegas,

Už jo balandis atidarė langą ir duris.

O kai ateis gegužė, viskas aplink žydės.

Vaikai, koks dabar sezonas?

Po kurio sezono ateina pavasaris?

Koks sezonas ateina po pavasario?

Kiek pavasario mėnesių žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

Kuris pavasario mėnuo yra šalčiausias (šilčiausias) ir kodėl?

Koks tai mėnuo?

Kaip manote, ką žmonės veikia pavasarį sode ir sode?

2. „Gėbliukai“ – mankšta su pirštais.

Rankos kaip grėbliai

Mes grėbiame šiukšles nuo žemės,

Kad daigai prasiskverbtų į šviesą.

(nykštis prispaustas prie delno, o likusieji šiek tiek atskirti ir pusiau sulenkti, pirštų galiukais braukiant į šiurkštų paviršių į kirčiuotus skiemenis)

3. Apsvarstykite paveikslėlį „Žmonių darbai pavasarį“

Klausimai:

Ką matote paveikslėlyje?

ka veikia mama?

Kodėl žmonės pavasarį plauna langus, šluoja gatves, remontuoja suoliukus, dažo tvoras?

Ką veikia tėtis?

Ką sodina tavo brolis?

4. Pratimas „Ir aš padarysiu“(baikite sakinį pagal modelį)

Mama plauna, o aš prausiu.

Mano brolis kasa, o aš kassiu.

Tėtis pjauna, o aš pamačiau.

Galya laisto, o aš

Vitya valo, o aš...

Nadia irkluoja, o aš...

Vova pjauna, o aš...

Močiutė sodina, o aš...

Tanya sėja, o aš...

Vanya balina, o aš ...

Pavelas pjauna, o aš...

5. Tęskite sakinį:

Pavasarį žmonės kasa soduose (sėja, sodina, laisto, purena, sėja,...)

6. Paaiškinkite patarles:

Jei nedirbsi pavasarį, nevalgysi ir žiemą.

Kas nepagulės pavasarį, bus sotus visiems metams.

7. Paaiškinkite žodį:

Sodas, sodinukai, persodinimas.

8. Pavadinkite meiliai:

Sodas -

Sodas -

lova -

Šiltnamis-

Obuolių medis -

Geliu lova -

9. Sudarykite sakinius su žodžių poromis:

Kasti – lova; Laistymas – šiltnamis; Sodinimas – sodinukai.

10. Suskaičiuokite iki penkių:

Vienas iškastas sodas

Viena išravėta eilė...

Dvi iškastos lovos ... Penkios iškastos lovos.

11. Įvardykite ir paaiškinkite ketvirtąjį žodį:

Diena - naktis, vasara - žiema.

Paukštis - kiaušinis, augalas - (sėkla.)

Obelis - sodas, svogūnėlis - (sodas)

Gėlių lova - gėlės, sodo lova - (daržovės)

Kastuvas - kasti, laistytuvas - (vanduo)

Žmogus – juda, augalas – (persodinti)

12. Skaitymas, atsakymas į klausimus, perpasakojimas grandinėje.

PAVASARIO RŪPINYS. (pagal T. Šoryginą)

Pavasarį žmonės turi daug rūpesčių. Būtina daiginti sėklas, paruošti lysves, sodinti bulves, svogūnus, sėti krapus, petražoles, morkas, burokėlius. Sode - kaskite medžius, nupjaukite sausas šakas, o į gėlynus sodinkite gražias gėles.

Tada vasara bus graži, o ruduo – su derliumi, o žiema – su atsargomis.

Klausimai:
Ką žmonės veikia sode?

Ką žmonės veikia sode?

Kodėl jie visa tai daro?


Jevgenija Rostokina
Kalendorinis-teminis planavimas „Žmonių darbai pavasarį“

Balandžio 4-osios savaitės tema

« Žmonių darbas pavasarį»

(nuo 2018-04-23 iki 28-04)

Tikslas:

Įtvirtinti žinias apie skirtumą tarp miesto ir kaimo

Susipažinkite su kaimo amatais

Ugdykite pagarbą žmonėms darbo.

Ugdyti susidomėjimą įvairiomis profesijomis, ypač tėvų profesijomis ir jų darbo vieta

Baigiamasis renginys:

Viktorina

Pristatymo peržiūra

Renginio data 04.27. 2018 m

Savaitės diena

Grupė, pogrupis

Pirmadienis 23.04. 2018 Ryto pokalbis „Kaip aš praleidau savaitgalį“.

Tikslas: lavinti vaikų žodyną, kalbą.

žaidimo situacija

"Kas yra gerai, o kas blogai?"

Tikslas: veiksmų aptarimas.

Rytinė gimnastika.

Kompleksas Nr.32 (žr. grupės aplanką)

Didaktinis žaidimas

Loterija "Profesijos"

Tikslas

Darbas gamtos kampelyje

laistyti, purenti augalus

Tikslas: ugdyti susidomėjimą augalais.

Supažindinti su vaizdine ir didaktine medžiaga

šia tema « Žmonių darbas pavasarį»

OOD 1. Kalbos raida

Tema: Didaktiniai žaidimai su žodžiais. Aukštų pasakų skaitymas

Tikslas. Suaktyvinkite vaikų žodyną.

Metodinė literatūra: V. V. Gerbova , 104 psl

2. Muzikinis tobulėjimas.

"Po lietaus"(pvz., m.)

"Veidrodis"(r.n.m.)

"Lapė"

"Vikšras"

Klausausi muzikos.

"Du vikšrai kalba"

Dainuoja, dainuoja.

„Saule, nesislėpk“- dainuoti melodiją "la-la"

(n.n.m.)

"Varnėnas"

„Apie ožką“

Vaikščioti Stebėjimas"Anapus pavasario dangaus, plaukiojantys debesys"

Tikslas: Išplėskite savo supratimą apie pavasario sezono gamtos reiškinius.

mobilusis žaidimas "Benmėlis zuikis"

Tikslas: mankšta bėgiojant, gebėjimas veikti pagal auklėtojo signalą Žaidimas-pratimas

"Eik - nenukris"

Tikslas

Darbo tvarka

„Išvalyti kelius“

Tikslas darbo

Tema: Piešimas pagal dizainą "Gražios gėlės"

Programos turinys:

Metodinė literatūra: T. S. Komarova , 99 psl

Pratimai po miego.

Kompleksas Nr.8 (žr. grupės aplanką).

Pokalbis tema:

„Kontaktai su nepažįstami žmonės»

Tikslas: apsvarstyti ir aptarti su vaikais pavojingas situacijas dėl galimų kontaktų su nepažįstamais žmonėmis gatvėje, namuose.

Mažo mobilumo žaidimas

"Meška ėjo palei brastą"

Tikslas: išmokite išlaikyti pusiausvyrą, stovėdami ant vienos kojos, mankštinkitės smagiais judesių pakartojimais gulint ant pilvo, nugaros.

Didaktinis žaidimas

"Žodžių grandinė"

Tikslas

Statybos žaidimai

"Princesės pilis"

Tikslas: ugdyti kūrybiškumą kuriant pastatus, gebėjimą įveikti pastatus.

Lego.

Vaikščioti medžių stebėjimai.

mobilusis žaidimas "Katė ir pelės"

Darbo tvarka:

Žaidimai su nešiojama medžiaga.

Savaitės diena

Režimas Bendra suaugusiojo ir vaiko veikla

Grupė, pogrupis

Individualus Edukacinė veikla režimo momentais PMD aplinkos sukūrimas savarankiškai vaikų veiklai

2018 04 24, antradienis Rytinis pokalbis su pranešimo šia tema peržiūra « Žmonių darbas pavasarį»

Tikslas: sisteminti vaikų žinias apie žmonių darbas pavasarį; ugdyti pagarbą žmonių darbas noras jiems padėti.

Didaktinis žaidimas

"Peržiūrėkite ir apibūdinkite"

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie gamtos pokyčius pavasaris; mokyti stebėti gamtą, įžvelgti kraštovaizdžio grožį; ugdyti pagarbą gamtai.

Rytinė gimnastika.

Kompleksas Nr.32 (žr. grupės aplanką)

Tikslas. Skatinti fiziologinį pabudimą

Didaktinis žaidimas

"Kas ką daro"

Tikslas: įtvirtinti Sofijos, Nastjos, Dianos žinias apie rūšis darbo, mokyti nustatyti profesiją pagal aprašymą, ugdyti kruopštumas ir pagarba suaugusiųjų darbui. Didaktinis žaidimas

"Kas atsitinka pavasaris»

Tikslas: atnaujinti vaikų idėjas apie pavasario reiškinius, suaktyvinti kalboje ir išsiaiškinti aktualias sąvokas.

OOD 1. Kognityvinis plėtra: Matematika:

4 pamoka

Programos turinys:

Pagerinkite galimybę iš vienetų padaryti skaičių 5.

Pratimas gebėjimui judėti tam tikra kryptimi.

Norėdami įtvirtinti gebėjimą nuosekliai įvardyti savaitės dienas, nustatykite, kuri savaitės diena yra šiandien, kuri buvo vakar, kuri bus rytoj.

Metodinė literatūra: I. A. Pomorajeva, V. A. Pozina „Elementariųjų matematinių vaizdų formavimas“, 63 psl

2. Fizinis vystymasis.

22 pamoka

Užduotys:

Praktikuokite vaikščiojimą ir bėgiojimą tarp objektų

Stiprinti laipiojimo įgūdžius ant gimnastikos sienos

Praktikuokite pusiausvyrą ir šokinėjimą

Metodinė literatūra: L. I. Penzulaeva , 91 psl

Pasivaikščiojimas Stebėdamas dangų ir debesis

Tikslas: konsoliduoti idėjas apie pavasaris. Atkreipkite dėmesį į pokyčius, įvykusius danguje.

mobilusis žaidimas "Degikliai"

Tikslas: mankštinti vaikus bėgiojant.

Didaktinis žaidimas

"Kas kur gyvena?"

Tikslas: įtvirtinti žinias apie įvairių gyvūnų gyvenamąją vietą su Diana, Vova, Alena

Darbo tvarka

kartu su visais išvalykite gėlyną nuo šiukšlių, pastatykite takelius Savarankiški žaidimai vaikams su nešiojama medžiaga

Vakarinė gimnastika po miego.

Kompleksas Nr.8 (žr. grupės aplanką).

– Kokias profesijas žinai?

Tikslas: pokalbio su vaikais metu prisiminti jiems pažįstamas profesijas, išsiaiškinti ir išplėsti vaikų idėjas apie profesijas, ugdyti pagarbą skirtingų profesijų žmonėms

Tikslas: išmokite bėgti, laikydami vienas kitą, klausykite mokytojo signalo.

Didaktinis žaidimas

„Surask porą“

Tikslas: mankština Nastya, Roma, Sofia renkantis žodžius, kurie skiriasi vienas nuo kito vienu garsu, lavina foneminę klausą

Pokalbis tema:

„Geroji ir blogoji ugnis“

Tikslas: ugdyti vaikų supratimą apie gaisro naudą ir pavojų; mokyti atsargumo priemonių.

Pasivaikščiojimas Lauko žaidimai

„Mėtyti – pagauti“, „Surask, kur jis paslėptas“.

Tikslai: kamuolio metimo ir gaudymo pratimas; mokyti orientuotis erdvėje.

Individualus darbas „Rink žaislus“.

Tikslas: ugdyti sąmoningumą.

Savarankiška vaikų veikla su nešiojama medžiaga

Savaitės diena

Režimas Bendra suaugusiojo ir vaiko veikla

Grupė, pogrupis

Individuali edukacinė veikla režimo akimirkomis PMD aplinkos savarankiškai vaikų veiklai sukūrimas

Trečiadienis 25. 04. 2018 Rytas Istorijos iš patirties rinkinys tema: "Kaip mūsų tėvai dirba»

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą iš asmeninės patirties sukurti nuoseklią istoriją.

kalbos žaidimas "Aš pradedu sakinį, o tu baigi"

Tikslas: sustiprinti vaikų idėjas apie prasmę ir rezultatus įvairių profesijų žmonių darbas.

Jei nebūtų mokytojų...

Jei nebūtų gydytojų...

Jei nebūtų sargų, tada ...

Jei nebūtų vairuotojų, tada ... ir tt

Rytinė gimnastika.

Kompleksas Nr.32 (žr. grupės aplanką)

Tikslas. Skatinti fiziologinį pabudimą

Didaktinis žaidimas:

"Pasakyk vieną žodį"

Tikslas: raskite apibendrinančius žodžius siūlomiems pavyzdžiams su Diana, Nastya Didactic žaidimu

"Kas ką daro?"

Tikslas: žiemos reiškinius atitinkančių veiksmažodžių parinkimo pratimas

"Kaime"

Tikslas: įtvirtinti vaikų supratimą apie skirtumą darbas mieste ir kaime

OOD 1. Meninė ir estetinė raida. TAIKYMAS

Tema: „Kvietimas tėvams švęsti Pergalės dieną“

Programos turinys:

Stiprinti vaikų gebėjimą mąstyti apie savo darbo turinį

Praktikuokite naudodami žinomus žirklių metodus

Išmokite gražiai pasirinkti spalvas, teisingai perteikti dydžio santykius

Metodinė literatūra: T. S. Komarova „Vizualinė veikla darželis» , 97 psl

2. Fizinis vystymasis.

23 pamoka

Pagrindiniai judesių tipai:

1. Lipimas ant gimnastikos sienelės savavališkai, ėjimas gimnastikos bėgeliu su papildomu žingsniu, nusileidimas nepraleidžiant bėgių, 2 k.

2. Šuoliai - šokinėjimas per laidą į dešinę ir į kairę, judėjimas į priekį (atstumas 3-4 m, 2-3 k.

3. Vaikščiojimas ant kojų pirštų tarp prikimštų kamuoliukų, rankos ant diržo, 2-3 kartus

Metodinė literatūra: L. I. Penzulaeva « Kūno kultūra darželyje", 93 psl

Vaikščioti Orlaivių skrydžių stebėjimas

Tikslas: parodykite vaikams, kad lėktuvas palieka pėdsaką danguje.

Pasakykite vaikams, kad kiekvienas lėktuvas turi savo maršrutą

mobilusis žaidimas "Mes juokingi vaikinai"

Tikslas: išmokti laikytis žaidimo taisyklių, veikti greitai, mikliai; praktikuoti bėgimą.

FIZO:

mobilusis žaidimas

"Kojos bėgo - tiesiu keliu"

Tikslas: Išmokite išlaikyti pusiausvyrą su Vanya, Marusya, Sonya

Darbo tvarka

Padėkite mažiesiems surinkti žaislus.

Tikslas: Ugdykite gerą požiūrį, savitarpio pagalbos jausmą.

Nepriklausomas žaidimų veikla su ištraukiama medžiaga

Tikslas: bendros žaidimo veiklos įgūdžių ugdymas

Vakarinė gimnastika po miego.

Kompleksas Nr.8 (žr. grupės aplanką)

Didaktinis žaidimas "Mano portretas"

Tikslas: suteikti vaikams supratimą apie savigarbą; mokyti vaikus atskirti individualios savybės jų išvaizda, veidas, ūgis, amžius.

Pratimai su kamuoliu

"Mano geri darbai".

Tikslas: suformuoti adekvačią savigarbą.

Situacinis pokalbis

"Kai valgau, esu kurčias ir nebylys"

Tikslas: Puoselėkite maisto kultūrą su romais, Vika Didaktinis žaidimas

"Taip atsitinka arba ne"

Tikslas: išmokyti pastebėti sprendimų nenuoseklumą, lavinti loginį mąstymą.

Siūlykite vaikams plastilino ir natūralios medžiagos kūrybiškumui.

Vaikščioti Darbo veikla:

Jūsų teritorijos valymas

Tikslas: išmokyti dirbti kartu, bendromis pastangomis pasiekti užduotį.

mobilusis žaidimas

"Susitrauk į ratą".

Tikslai: pagerinti gebėjimą veikti su daiktais; išmokti pataikyti į taikinį; lavinti akis, miklumą.

Savaitės diena

Režimas Bendra suaugusiojo ir vaiko veikla

Grupė, pogrupis

Individuali edukacinė veikla režimo akimirkomis PMD aplinkos savarankiškai vaikų veiklai sukūrimas

2018 04 26, ketvirtadienis Rytinis pokalbis „Į kaimus pas senelius“

Tikslas: plėsti vaikų supratimą apie suaugusiųjų darbas, pristatyti profesijos: ūkininkas, veterinaras, melžėja, traktorininkas, kombainininkas, ugdyti pagarbą kaimo darbuotojams.

Didaktinis žaidimas "Ketvirtasis priedas"

Tikslas: gebėjimo klasifikuoti objektus pagal vieną požymį ugdymas

Rytinė gimnastika.

Kompleksas Nr.32 (žr. grupės aplanką)

Tikslas: plėtra motorinė veikla vaikai

Vystymas smulkiosios motorikos įgūdžius rankos su Vova, Alena, Nastya

Pirštų gimnastika "kepėjas" Pokalbis „Elgesio valgant kultūra“. Tikslas: prisiminkite elgesio prie stalo taisykles.

Atvežkite į dizaino centrą:

Projektavimo schemos

Konstruktorius Lego,

Medinis konstruktorius Pastatų schemos. Stalo žaidimai

OOD 1. Kalbos raida.

Tema: V. Katajevo pasakos skaitymas "Gėlė-septyni gėlė"

"Gėlė-septyni gėlė".

Metodinė literatūra: V. V. Gerbova „Kalbos ugdymas darželyje“, 105 psl

2. Muzikinis tobulėjimas:

Muzikiniai-ritminiai judesiai

"Po lietaus"(pvz., m.)- susipažinimas su pratimu, toliau mokyti atskirti dvi melodijos dalis.

"Veidrodis"(r.n.m.)- atlikti judesius, kad parodytų solistą, skatintų iniciatyvą, savarankiškumą.

Ritmo jausmo lavinimas, muzikos grojimas

"Lapė"- Kalbėkite žodžius aiškiai. plakti ritminiu modeliu.

"Vikšras"- sugalvoti vikšrui pavadinimą, išdėlioti, plakti ritminį raštą.

Klausausi muzikos.

"Du vikšrai kalba" muzika Zhuchenko - apsvarstykite iliustraciją, sugalvokite vikšrų pavadinimus, atkreipkite dėmesį į jų balsus.

Dainuoja, dainuoja.

„Saule, nesislėpk“- dainuoti melodiją "la-la", atkreipkite dėmesį į laipsnišką melodijos judėjimą.

„Mama turėjo keturis vaikus“ (n.n.m.)- dainuoti dainą a cappella, išraiškingai ištarti žodžius.

"Varnėnas" muzika Dramblys – atkreipkite dėmesį į melodingą, meilų charakterį.

„Apie ožką“ muzika Struve - dirbti prie aiškios garsų artikuliacijos žodžiuose.

Vaikščioti Stebėjimas sezoniniams gamtos ir orų pokyčiams. Išryškina besikeičiančio oro požymius

Darbo veikla

Išvalykite verandą.

Į lesyklą įdėkite paukščių lesalo

mobilusis žaidimas

„Mano linksmas skambus kamuolys“

Tikslas: pratimas ridenant kamuolį vienas į kitą, įtvirtinti kamuolio valdymo įgūdžius

FIZO:

mobilusis žaidimas

„Surask savo vietą“

Tikslas: ugdyti reakcijos greitį, gebėjimą reaguoti į signalą, mankštintis bėgiojant, ugdyti ištvermę ir judrumą su Sonya, Egor, Daniil

Didaktinis žaidimas

"Ketvirtasis priedas"

Tikslas: ugdyti dėmesį, rišlią kalbą. Išmok pagrįsti savo atsakymą Savarankiška vaikų veikla su nešiojama medžiaga

Vakarinis OOD 3. Meninė ir estetinė raida. Piešimas

Tema: „vaikai šoka per atostogas darželyje“

Programos turinys:

Taisyti piešimo pieštukais technikas, galimybę dažant spausti skirtingo stiprumo pieštuką.

Ugdykite emociškai teigiamą požiūrį į vaizdų kūrimą

Metodinė literatūra: T. S. Komarova „Vaizdinė veikla darželyje“, 100 psl

Pratimai po miego.

Kompleksas Nr.8 (žr. grupės aplanką).

Pokalbis: "Taupyk vandenį"

Tikslas: mokykite vaikus laikytis elementarių vandens tvarkymo taisyklių, paaiškinkite, kokias nemalonias pasekmes tai gali sukelti.

žaidimo situacija

„Rasti ir apibūdinti“

Tikslas: atminties, dėmesio ugdymas

žaidimo situacija

"Kiekvienas dalykas turi savo vietą"

Tikslas: KGN išsilavinimas su Diana, Zlata, Roma

Namų ūkis – buitis dirbti

knygų kampelių valymas

Tikslas: mokyti dirbti komandoje, ugdyti atsakomybės už bendrus reikalus jausmą formuoti atidų požiūrį į knygas

Nepriklausomas motorinis aktyvumas.

Tikslas: tobulinti gebėjimus savarankiškai organizuoti žaidimus lauke, naudotis sportine atributika.

Vaikščioti orų stebėjimai, palyginkite ryto ir vakaro orus.

Vaikiški žaidimai su nešiojama medžiaga.

Vaidmenų žaidimai vaikų pasirinkimu.

mobilusis žaidimas

„Meška grybauja miške, aš uoguoju...“

Savaitės diena

Režimas Bendra suaugusiojo ir vaiko veikla

Grupė, pogrupis

Individuali edukacinė veikla režimo akimirkomis PMD aplinkos savarankiškai vaikų veiklai sukūrimas

Penktadienį, 2018 m. 04 27 d., Rytinė viktorina tema:

„Kelionė į profesijų pasaulį“

Pristatymo peržiūra

„Visos profesijos yra svarbios, visų profesijų reikia“

Tikslas: Apibendrinkite savaitės temą

Rytinė gimnastika.

Kompleksas Nr.32 (žr. grupės aplanką)

Tikslas. Skatinti fiziologinį pabudimą

Didaktinis žaidimas

"Vakar šiandien rytoj"

Tikslas: Sutvirtinti laiko sampratą su Antonu, Marusya, Egoru

Didaktinis žaidimas „Įrankiai, skirti įvairių profesijų žmonės»

Tikslas: įtvirtinti žinias apie įvairių profesijų žmonėms reikalingus įrankius ir daiktus. Darbalaukis – spausdintas žaidimai: "Domino", "Dalis ir visa", "Mozaika"

Tikslas: vaikų motyvavimas dirbti

OOD 1. Kognityvinė raida.

Tema: „Rusija yra didžiulė šalis“

Užduotys:

Formuoti idėjas apie tai, kaip vadinasi mūsų didžiulė, daugiatautė šalis Rusijos Federacija(Rusija,

jame yra daug miestų ir kaimų.

Susipažinkite su Maskva – pagrindiniu miestu, mūsų Tėvynės sostine, jos įžymybėmis

Metodinė literatūra: O. V. Dybina „Susipažinimas su dalyku ir socialine aplinka“, 46–47 p

2. Fizinis vystymasis.

24 sesija

Užduotys:

Praktikuokite greitį bėgimą

Kartokite žaidimo pratimus su kamuoliu, šokinėjimu ir pusiausvyra

Metodinė literatūra: L. I. Penzulaeva „Kūno ugdymas darželyje“, 93 psl

Vaikščioti Stebėti vėją.

Tikslas: Išmokite nustatyti vėjo kryptį. Iš kur pučia? Kur eina medžiai? Pakelkite vėliavą – kuria kryptimi vystosi vėliavos vėliava?

Paslaptis:

Šniruoja, urzgia, laužo šakas, kelia dulkes, išmuša žmones iš kojų

Ar girdi jį, bet nematai? (VĖJAS)

mobilusis žaidimas

"Kas greičiau bėgs prie vėliavos"

Tikslas: mokykite vaikus bėgti iš vienos aikštelės pusės į kitą, įveikiant kliūtis. Ugdykite gebėjimą veikti pagal signalą, judėjimo greitį

FIZO:

Pratimas Eva, Uliana, Jegoras metant kamuolį į horizontalų taikinį dešine ir kaire ranka Darbo veikla

sutvarkome reikalus rajone.

Tikslas: Išmokite atlikti taisyklingai ir racionaliai darbinė veikla, paskirstyti pareigas Savarankiška motorinė veikla

Tikslas: išmokyti vaikus veikti kaip organizatoriai žaidimai: kviesti bendražygius dalyvauti žaidimuose, paaiškinti taisykles, stebėti jų įgyvendinimą.

Vakarinė gimnastika po miego.

Kompleksas Nr.8 (žr. grupės aplanką).

Etiketo vakaras. Skaito V. Osejevas "Stebuklingas žodis"

Tikslas: teisingo elgesio kultūros puoselėjimas.

mobilusis žaidimas "Aitvaras ir vištos motina"

Tikslas: išmokti klausytis mokytojo komandų, ugdyti dėmesį.

Pokalbis apie elgesio kelyje taisykles.

„Kelio ženklai žino ir gerbia“

Tikslas: Įtvirtinti žinias apie kelių eismo taisykles su Diana, Zlata, Vitalik

Situacinis pokalbis „Sėdėkite tiesiai, stebėkite savo laikyseną“

Tikslas: Puoselėti sveikos gyvensenos poreikį. Atsineškite plastilino savarankiškai kūrybinei veiklai.

Vaikščioti Debesų stebėjimas.

Tikslas: formuoti sąvokas apie debesis ir debesis.

Dangus pilkas, per jį slenka tamsūs debesys, jie vadinami debesimis. Jie plūduriuoja žemai virš žemės

Didaktinis žaidimas: "Koks dangus"

Tikslas: išmokite pasirinkti būdvardžius. Žodynas: Pilka, niūri

mobilusis žaidimas "Prie meškos miške"

Tikslas: Išmokykite vaikus veikti pagal mokytojo nurodymą

Savaitės diena

Režimas Bendra suaugusiojo ir vaiko veikla

Grupė, pogrupis

Individuali edukacinė veikla režimo akimirkomis PMD aplinkos savarankiškai vaikų veiklai sukūrimas

Šeštadienis 28. 04. 2018 Rytinis kalbos kamuolys

„Įvardink savo profesiją“.

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie profesijas, turtinti vaikų žodyną, lavinti dėmesį, miklumą

probleminis klausimas:

– Kuo norėtum būti užaugęs?

Rytinė gimnastika.

Kompleksas Nr.32 (žr. grupės aplanką)

Tikslas. Skatinti fiziologinį pabudimą

Didaktinis žaidimas

Loterija "Profesijos"

Tikslas: Išmokyti Sofiją, Nastją, Jegorą teisingai palyginti paveikslėlį su kortele, išmokyti įvardyti profesijas.

žaidimo pratimas „Jei mėgstate švarą, galite būti astronautu“

Tikslas: Formuokite sveikos gyvensenos įprotį

OOD 1. Kalbos raida

Tema: V. Katajevo pasakos skaitymas "Gėlė-septyni gėlė"

Tikslas. Supažindinkite vaikus su V. Katajevo pasaka "Gėlė-septyni gėlė".

Metodinė literatūra: V. V. Gerbova „Kalbos ugdymas darželyje“, 105 psl

2. Muzikinis tobulėjimas.

Muzikiniai-ritminiai judesiai

"Po lietaus"(pvz., m.)- susipažinimas su pratimu, toliau mokyti atskirti dvi melodijos dalis.

"Veidrodis"(r.n.m.)- atlikti judesius, kad parodytų solistą, skatintų iniciatyvą, savarankiškumą.

Ritmo jausmo lavinimas, muzikos grojimas

"Lapė"- Kalbėkite žodžius aiškiai. plakti ritminiu modeliu.

"Vikšras"- sugalvoti vikšrui pavadinimą, išdėlioti, plakti ritminį raštą.

Klausausi muzikos.

"Du vikšrai kalba" muzika Zhuchenko - apsvarstykite iliustraciją, sugalvokite vikšrų pavadinimus, atkreipkite dėmesį į jų balsus.

Dainuoja, dainuoja.

„Saule, nesislėpk“- dainuoti melodiją "la-la", atkreipkite dėmesį į laipsnišką melodijos judėjimą.

„Mama turėjo keturis vaikus“ (n.n.m.)- dainuoti dainą a cappella, išraiškingai ištarti žodžius.

"Varnėnas" muzika Dramblys – atkreipkite dėmesį į melodingą, meilų charakterį.

„Apie ožką“ muzika Struve - dirbti prie aiškios garsų artikuliacijos žodžiuose.

Vaikščioti akmenų stebėjimas.

Tikslas: formuoti idėjas apie akmenis kaip negyvosios gamtos dalis.

Mokslinė veikla, tiriant akmenį per padidinamąjį stiklą.

mobilusis žaidimas "Pramogininkai".

Tikslas: išmokti laikytis žaidimo taisyklių, veikti greitai, mikliai;

praktikuoti bėgimą.

Pratimų žaidimas

"Eik - nenukris"

Tikslas: išmokyti Viką, Ulianą, Evą naršyti erdvėje, išlaikyti pusiausvyrą ant pakeltos atramos, laikytis saugos taisyklių

Darbo tvarka

„Išvalyti kelius“

Tikslas: Ugdykite teigiamą požiūrį į darbo noras padėti suaugusiems.

Vaikiški žaidimai su nuotoline medžiaga (Kamuoliukai, žiedų mėtymas, šokdynės, lėlės, automobiliai)

Vakarinis OOD 3. Meninė ir estetinė raida. Piešimas

Tema: Piešimas pagal dizainą "Gražios gėlės"

Programos turinys:

Išmokite įsivaizduoti gražią, neįprastą gėlę

Įtvirtinti gebėjimą perteikti spalvas ir jų atspalvius (dažų maišymas skirtingos spalvos su baltu, naudojant skirtingą pieštuko spaudimą)

Metodinė literatūra: T. S. Komarova „Vaizdinė veikla darželyje“, 99 psl

Pratimai po miego.

Kompleksas Nr.8 (žr. grupės aplanką).

Pokalbis su vaikais

"Apie draugystę ir draugus"

Tikslas: Įtvirtinti geranoriško požiūrio į taisykles jam: pasidalykite žaislu, pasikalbėkite mandagiai, draugiškai, jei vienam iš grupės vaikinų liūdna, pasikalbėkite su juo, žaiskite, visada padėkite, padėkite draugams.

sėdimas žaidimas

"Akmuo popierius žirklės"

Tikslas: išmokyti atidžiai klausytis mokytojo, ugdyti atkaklumą.

Didaktinis žaidimas

"Žodžių grandinė"

Tikslas: Pratimas Savely, Anton, Alice nustatant pirmąjį ir paskutinįjį žodžių garsą

V. V. Majakovskio skaitymas "Kas būti?"

Tikslas: išmok analizuoti meno kūrinys; išreikšti savo požiūrį į istorijos veikėjus, ugdyti kalbinę veiklą, dialoginę kalbą, plėsti žodyną.

Prisidėkite prie darbalaukio konstruktoriaus Lego.

Vaikščioti medžių stebėjimai.

mobilusis žaidimas "Katė ir pelės"

Darbo tvarka:

Po pasivaikščiojimo surinkite žaislus

Žaidimai su nešiojama medžiaga.