Aplinkinio pasaulio pamoka tema „žmonių darbas pavasarį“. Linktelėkite „žmonių darbas pavasarį“ pamokos tema „Žmonių darbo pavasario“ tema planavimas.

Galutinis GCD tema „Žmonių darbas pavasarį“. Pedagogai Pavlova L.I., Khamidullina G.R.

Raktažodžiai: pažinimas, kalbėjimas, meninis ir estetinis, fizinis, socialinis ir komunikacinis.

Tikslas: Patikslinkite vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode.

Programos užduotys:

1. Išplėskite idėjas apie įrankius.

2. Susisteminti žinias apie nusileidimo procesą.

3. Formuoti praktinius sodinimo įgūdžius.

4. Ugdykite protinę veiklą dėl užduočių atlikimo, mįslių sprendimo.

5. Koreguoti produktyvios veiklos įgūdžius.

6. Ugdykite teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbo veikla.

Medžiaga: įrankiai, naudojami dirbant sode ir kitoje veikloje (žaidimas „Kas per daug?“); iliustracijos, vaizduojančios įrankius, skaičiavimo lazdeles; paveikslas su uždėtais darbo įrankių kontūriniais vaizdais; siužetinės iliustracijos „Kas pirma, kas paskui“; dėžutės su žemėmis, svogūnų sėklomis (svogūnų rinkiniai), prijuostės kiekvienam vaikui, pagaliukai, maži laistytuvai.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Tema : "Žmonių darbas pavasarį"

Švietimo sričių integravimasRaktažodžiai: pažinimas, kalbėjimas, meninis ir estetinis, fizinis, socialinis ir komunikacinis.

Tikslas : Patikslinkite vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode.

Programos užduotys:

1. Išplėskite idėjas apie įrankius.

2. Susisteminti žinias apie nusileidimo procesą.

3. Formuoti praktinius sodinimo įgūdžius.

4. Ugdykite protinę veiklą dėl užduočių atlikimo, mįslių sprendimo.

5. Koreguoti produktyvios veiklos įgūdžius.

6. Ugdykite teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbo veikla.

Medžiaga : įrankiai, naudojami dirbant sode ir kitoje veikloje (žaidimas „Kas per daug?“); iliustracijos, vaizduojančios įrankius, skaičiavimo lazdeles; paveikslas su uždėtais darbo įrankių kontūriniais vaizdais; siužetinės iliustracijos „Kas pirma, kas paskui“; dėžutės su žemėmis, svogūnų sėklomis (svogūnų rinkiniai), prijuostės kiekvienam vaikui, pagaliukai, maži laistytuvai.

Veiklos eiga:

Sveikinimai:

Ištiesėme rankas į saulę

Paėmėme spindulį ir prispaudėme prie širdies,

Nusišypsojome, padovanojome svečiams spindulį,

Sveiki svečiai, laukiame jūsų visų!

AT.: - Štai ateina pavasaris. Prisiminkime, kas pasikeitė gamtoje? (vaikų atsakymai) Šiuo metų laiku žmonės turi daug darbo. Atspėk mįslę, apie ką ji?

Yra morkų, yra kopūstų, ten skaniai kvepia braškėmis.

O ožka ten, draugai, niekaip negalime to paleisti. (vaikų atsakymai)

Teisingai, tai sodas. Kas turi sodą vaikinai? Kas iš jūsų mėgsta dirbti sode? Kokius darbus dirbate sodo sklype, kad užsiaugintumėte gerą derlių? (vaikų atsakymai)

"Paaiškink patarles"

  1. Kas nemeluoja pavasarį, bus pilni visi metai.
  2. Pavasario diena maitina metus.

AT.: Gyvename vietovėje, kur gana ilgos ir šaltos žiemos bei šiltos vasaros. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas daržuose statoma, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Mano močiutės namelyje stovi namas, iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena, tame name auga pomidorai.

Kad ir koks būtų pavasario oras, namas uždengs ir šaltyje, ir karštyje.

(Šiltnamis, šiltnamis) Iliustracijos demonstravimas.

O kokius dar ištikimus draugus pagalbininkus darže turi žmogus, išskyrus židinius ir šiltnamius, sužinosite mįsdami mįsles.

„Atspėk mįsles“(su demonstracinėmis iliustracijomis).

Į kiemą įslinko juoda ir ilga gyvatė,

Laistė mūsų sodą, darbe nežiovojo. (žarna)

Jie padarė jį iš lentų ir užsidėjo diržą,

Ir šį patiekalą iš sodo išlaiko vasarą nuimtas derlius. (statinė)

Du broliai nuėjo prie upės maudytis.

Vienas maudosi, kitas laukia krante.

Jie eina prie upės – šoka, o išeina iš upės – verkia. (kibirai)

Stovėkite vienoje eilėje aštrių įbrėžimų.

Jais patogu sugrėbti daugybę šiukšlių. (grėblys)

Debesis pagamintas iš geležies, o debesis turi rankeną.

Šis debesis tvarkingai apėjo aplink sodo lysvę. (laistytuvas)

Kasti žemę, išlyginti lysves,

Brooksas prasiveržė ir nepavargo. (kastuvas)

AT.: – O dabar siūlau iš skaičiavimo pagaliukų išdėlioti įrankius, kuriuos dažniausiai tenka dirbti sode.

„Išdėk įrankius iš pagaliukų“

Išdėstykite kastuvo kontūrus, grėbkite iš pagaliukų.

AT.: - Vaikinai, šiandien mūsų grupė gavo laišką nuo močiutės Zabavuškos. Ji prašo mūsų jai padėti. Rašo, kad paseno, nusilpo, pati negali dirbti sode, o padėti nėra. Ji turi anūką Antošką, bet jis yra šiek tiek tingus. Ar galime padėti? Tada kelkis, eime į sodą.

Fizinė minutė.

Eikime į sodą, pradėkime šokį. (Eidamas ratu susikibęs rankomis)

Paimkime ridikėlį į apvalų šokį, atsisėskime su juo žemai, žemai.(pritūpęs)

Apvaliame šokyje imsime morką, o su morka – mikliai.(Šokio judesiai)

Ištiesime su lanku(patraukite ant pirštų galiukų)

Bėgame cukinijos(Bėgioti ratu)

O mes kaip žali žirneliai šoksime taku.(Šok ratu vienas po kito)

Yra knarkimas. Antoška miega kampe, apsikabinęs didžiulį šaukštą.

AT.: - O kas tai? Taip, tai Antoshka! Rankose laiko šaukštą.Ką daryti,kaip jį pažadinti? Pabandykime dainą.

Antoška, ​​Antoška, ​​einam bulvių kasti! /2p.

Hm, nesikelk. Gal šiek tiek pakeisti dainą?

Antoshka, Antoshka, paruošk šaukštą vakarienei! /2 p.

Antoshka pašoka, apsidairo ir šaukia: „Kur vakarienė, kur maistas? Aš noriu valgyti! Ir mano šaukštas visada paruoštas!

AT.: - Mums gaila tavęs, Antoška, ​​kad tu truputį tingi.

Geriau greičiau atsikelk, negailėk jėgų darbuose!

Antoška verkšlena.

AT.: - Antoshka, kas atsitiko? Pasakyk man, kodėl tu verki?

BET.: - Na... noriu valgyti. Močiutė nemaitina. Sako, pirmiausia sodink svogūnus. Ji netgi pasakė patarlę. Kas nedirba, tas... Ai, nepamenu... (Vaikai man sako - jis nevalgo)

AT.: - Tavo močiutė teisi. Kas tau trukdo sodinti svogūnus?

BET.: -Taigi visos priemonės sumaišytos, net nesuprantu, kaip ir ką ištraukti.

„Rasti įrankį“

Atidžiai pažiūrėkite į šį paveikslėlį ir įvardykite, kokie įrankiai čia paslėpti. (vaikų atsakymai)

„Pėdsakas virš taškų ir šešėlių“

Dabar atlikite užduotį ant popieriaus. Sujunkite taškus su linijomis ir šešėliais. Kokius įrankius gavai? (vaikų atsakymai)

BET.: – Taip, tai lengva užduotis, galėčiau tai padaryti pats. Gerai, įrankius atnešiu. O, žiūrėk, kiek jis atnešė!

AT.: - Kažkas labai daug įrankių. Vaikinai, pažiūrėkite, ar čia yra kokių nors papildomų?

"Kas papildomai"

AT.: - Kas čia negerai, kodėl? (vaikų atsakymai)

A .: - Ačiū, vaikinai, jie man padėjo pasirinkti priemones, kitaip aš šiek tiek sutrikau. Dėl to ir nuotaika dingusi, aš visai ne toks tinginys. Beje, čia močiutė man paliko nuotraukas, kad būtų aiškiau, kaip sodinti. Aš pats viską žinau, tik noriu pasitikslinti, ar mokate sodinti augalus. Pažvelkite į šias nuotraukas ir išdėstykite jas eilės tvarka: kas nutiko pirmiausia ir kas vėliau.

„Kas pirma, kas vėliau“

Vaikai išdėsto paveikslėlius eilės tvarka ir pasakoja, kas ant jų pavaizduota.

A .: - Aš jums parodysiu sėklas. Apsvarstykite juos. Pasakyk man, kas jie? (vaikų atsakymai)

Ar mokate sėti, sodinti? Na, o ko reikia daržovėms auginti? (paruošti lysvę, padaryti griovelius, pasodinti sėklas į žemę, palaistyti).

AT.: Taigi ko reikia augalams, kad jie gerai augtų? (Dirvožemis, vanduo, šiluma, šviesa)

Ką mes darome? (Pirmiausia išbraižysime griovelius, delno kraštu užsandarinsime griovelių apačią, pilsime vandenį, nes sėklas reikia sėti į drėgną žemę, sėklas išdėliosime į griovelius po vieną nedideliu atstumu)

A .: - Na, dabar galiu jums, vaikinai, patikėti šį atsakingą darbą!

AT.: – O kad nesuteptų drabužių, užsidėkite prijuostes. (Vaikai užsideda prijuostes ir kimba į darbą).

AT.: – Na, pasodinome svogūnus. Kokius darbus reikia atlikti toliau, kad lankas augtų tvirtas ir aukštas? (Laistyti lysves, purenti žemę, ravėti nuo piktžolių).

A .: - Kokie jūs geri bičiuliai! Kokios gražios pastangos. Ačiū vaikinai! Bėgsiu greičiau, pasakysiu močiutei. Viso gero! (Mojuoja rankomis ir pabėga.)

Atspindys.

AT.: – Tuo mūsų pamoka baigta. Apie ką mes šiandien kalbėjome? Ką veikėme klasėje, kokias užduotis atlikome? kas tau patiko labiausiai? ir kt.

Pedagogai Pavlova L.I., Khamidullina G.R.


Pažintinės veiklos santrauka

vyresniems vaikams ikimokyklinio amžiaus„Žmonių darbas pavasarį“

(Įvadas į aplinką)

Tikslas:

1.Temos žodyno aktyvinimas, išplėtimas, patikslinimas.

2. Daiktavardžių mažybinių priesagų vartojimo pratimas.

3. Daiktavardžių ir būdvardžių sutarimo su skaitvardžiais pratimas.

4. Formuoti loginį mąstymą, ugdyti rišlią kalbą.

Žodynas:

Daiktavardžiai

Kastuvas, grėblys, šiltnamis, sodo lysvė, sodinukai, sodinimas, laistytuvas, šiltnamis, sodas, gėlynas.

Veiksmažodžiai:

Sodinkite, sėkite, laistykite, balinkite, pjaustykite, kaskite, kaskite.

Judėti.

1. Organizacinis momentas.

Eilėraščio skaitymas:

Pavasaris raudonas! Tu atėjai pas mus

Su šiltais spinduliais, su greitomis srovėmis.

Atėjo pirmasis kovo mėnuo, iškrito baltas sniegas,

Už jo balandis atidarė langą ir duris.

O kai ateis gegužė, viskas aplink žydės.

Vaikai, koks dabar sezonas?

Po kurio sezono ateina pavasaris?

Koks sezonas ateina po pavasario?

Kiek pavasario mėnesių žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

Kuris pavasario mėnuo yra šalčiausias (šilčiausias) ir kodėl?

Koks tai mėnuo?

Kaip manote, ką žmonės veikia pavasarį sode ir sode?

2. „Gėbliukai“ – mankšta su pirštais.

Rankos kaip grėbliai

Mes grėbiame šiukšles nuo žemės,

Kad daigai prasiskverbtų į šviesą.

(nykštis prispaustas prie delno, o likusieji šiek tiek atskirti ir pusiau sulenkti, pirštų galiukais braukiant į šiurkštų paviršių į kirčiuotus skiemenis)

3. Apsvarstykite paveikslėlį „Žmonių darbai pavasarį“

Klausimai:

Ką matote paveikslėlyje?

ka veikia mama?

Kodėl žmonės pavasarį plauna langus, šluoja gatves, remontuoja suoliukus, dažo tvoras?

Ką veikia tėtis?

Ką sodina tavo brolis?

4. Pratimas „Ir aš padarysiu“(baikite sakinį pagal modelį)

Mama plauna, o aš prausiu.

Mano brolis kasa, o aš kassiu.

Tėtis pjauna, o aš pamačiau.

Galya laisto, o aš

Vitya valo, o aš...

Nadia irkluoja, o aš...

Vova pjauna, o aš...

Močiutė sodina, o aš...

Tanya sėja, o aš...

Vanya balina, o aš ...

Pavelas pjauna, o aš...

5. Tęskite sakinį:

Pavasarį žmonės kasa soduose (sėja, sodina, laisto, purena, sėja,...)

6. Paaiškinkite patarles:

Jei nedirbsi pavasarį, nevalgysi ir žiemą.

Kas nepagulės pavasarį, bus sotus visiems metams.

7. Paaiškinkite žodį:

Sodas, sodinukai, persodinimas.

8. Pavadinkite meiliai:

Sodas -

Sodas -

lova -

Šiltnamis-

Obuolių medis -

Geliu lova -

9. Sudarykite sakinius su žodžių poromis:

Kasti – lova; Laistymas – šiltnamis; Sodinimas – sodinukai.

10. Suskaičiuokite iki penkių:

Vienas iškastas sodas

Viena išravėta eilė...

Dvi iškastos lovos ... Penkios iškastos lovos.

11. Įvardykite ir paaiškinkite ketvirtąjį žodį:

Diena - naktis, vasara - žiema.

Paukštis – kiaušinis, augalas – (sėkla.)

Obelis - sodas, svogūnėlis - (sodas)

Gėlių lova - gėlės, sodo lova - (daržovės)

Kastuvas - kasti, laistytuvas - (vanduo)

Žmogus – juda, augalas – (persodinti)

12. Skaitymas, atsakymas į klausimus, perpasakojimas grandinėje.

PAVASARIO RŪPINYS. (pagal T. Šoryginą)

Pavasarį žmonės turi daug rūpesčių. Būtina daiginti sėklas, paruošti lysves, sodinti bulves, svogūnus, sėti krapus, petražoles, morkas, burokėlius. Sode - kaskite medžius, nupjaukite sausas šakas, o į gėlynus sodinkite gražias gėles.

Tada vasara bus graži, o ruduo – su derliumi, o žiema – su atsargomis.

Klausimai:
Ką žmonės veikia sode?

Ką žmonės veikia sode?

Kodėl jie visa tai daro?


Tema: „Žmonių veikla pavasarį“

Tikslas: Supažindinkite vaikus su žmonių darbu pavasarį gamtoje.

Užduotys:

    1. Patikslinkite ir aktyvinkite vaikų žinias apie pavasarinius gamtos pokyčius. Pataisykite pavasario mėnesių pavadinimus.

    Išplėskite vaikų žodyną šia tema.

    6. Skiepyti vaikams pagarbą suaugusiųjų darbui, norą jiems padėti.

Įranga: paveikslai, vaizduojantys pavasario mėnesius (kovas, balandis, gegužė), siužetinės nuotraukos tema „Žmonių darbai pavasarį“.

Per užsiėmimus

1 Organizacinis momentas

Pavasaris turi daug darbų

Spinduliai jai padeda:

Kartu jie važiuoja keliais

kalbantys upeliai,

Ištirpinkite sniegą, sulaužykite ledus,

Šildykite viską aplinkui.

Iš po spyglių ir žolės ašmenų

Išslinko pirmasis mieguistas vabalas.

Gėlės ant atlydžio

auksiniai žiedai,

Išlieti, išbrinkę pumpurai,

Iš lizdo skrenda kamanės.

Pavasaris turi daug rūpesčių

Bet viskas krypsta į viršų:

Smaragdo laukas tapo

Ir sodai žydi.

2. Pamokos temos ir uždavinių komunikacija

Apie kokį sezoną kalba eilėraštis? (Apie pavasarį.)

Šiandien klasėje kalbėsime apie pavasarį ir ką veikia žmonės

Pavasarinis pokalbis.

Kokius pavasario mėnesius žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

(Vaikai vadina mėnesius, aš paskelbiu atitinkamas nuotraukas.)

Pavadinkite 1-ąjį pavasario mėnesį, 3-ąjį mėnesį.

Koks mėnuo yra nuo kovo iki gegužės?

Koks mėnuo laukia balandžio? Gegužė?

Dabar aš užduosiu jums sudėtingą klausimą. Norint atsakyti, reikia

galvoti.

Kokie dar pavasario ar žiemos mėnesiai? Pakartokime žiemos mėnesius.

Puiku, vaikinai, ir jūs puikiai atlikote sudėtingą klausimą.

Prisiminkime, kaip prasidėjo pavasaris. (Saulė šviečia ryškiau.)

Ir kas pradėjo vykti? (Sniegas pradėjo tirpti, tekėjo upeliai, pradėjo verkti lašai.)

Kas nutiko medžiams? (Ant medžių išsipūtė pumpurai, pradėjo žydėti lapai.)

Pavasarį gamta atgyja, vyksta daug įvairių reiškinių. Kas dar

pavasarį gamtoje įvyko pokyčiai? (Pasirodo jauna žolė. Iš šiltųjų kraštų atskrido paukščiai ir pradėjo kurti lizdus. Gyvūnai pabudo po žiemos miego. Vabzdžiai iššliaužia.)

    Pasakojimas apie žmonių darbus pavasarį.

Atspėk mįslę, apie ką ji?

Yra morkų, yra kopūstų, ten skaniai kvepia braškėmis.

O ožka ten, draugai, niekaip negalime to paleisti. (vaikų atsakymai)

Teisingai, tai sodas. Kas turi sodą vaikinai? Kas iš jūsų mėgsta dirbti sode? Kokius darbus dirbate sodo sklype, kad užsiaugintumėte gerą derlių? (vaikų atsakymai)

Parodykite darbo sode nuotrauką. Diskusija apie paveikslą.

    Fizminutka

    Praktinė užduotis

"Sėja svogūnus"

Aš tau parodysiu sėklas. Apsvarstykite juos. Pasakyk man, kas jie? (vaikų atsakymai)

Ar mokate sėti, sodinti? Na, o ko reikia daržovėms auginti? (paruošti lysvę, padaryti griovelius, pasodinti sėklas į žemę, palaistyti).

Taigi ko reikia augalams, kad jie gerai augtų? (Dirvožemis, vanduo, šiluma, šviesa)

Ką mes darome? (Pirmiausia išbraižysime griovelius, delno kraštu užsandarinsime griovelių apačią, pilsime vandenį, nes sėklas reikia sėti į drėgną žemę, sėklas išdėliosime į griovelius po vieną nedideliu atstumu)

Na, o dabar šį atsakingą darbą galiu patikėti jums! (Sėklas paskleiskite dirvoje)

Na, pasodinome svogūnus. Kokius darbus reikia atlikti toliau, kad lankas augtų tvirtas ir aukštas? (Laistyti lysves, purenti žemę, ravėti nuo piktžolių).

Kokie jūs geri bičiuliai! Kokios gražios pastangos. Ačiū vaikinai!

8. Refleksija.

Apie ką mes šiandien kalbėjome? Ką veikėme klasėje, kokias užduotis atlikome? kas tau patiko labiausiai?

Irina Mikhaleva
Planavimas švietėjiška veikla"Pavasaris. Žmonių darbas pavasarį "(parengiamoji grupė)

Tema: "Pavasaris. Žmonių darbai pavasarį." (parengiamoji grupė)

Edukacinės užduotys:

Patikslinkite vaikų žinias apie žmonių darbą pavasarį sode.

Išplėskite savo supratimą apie įrankius.

Susisteminti žinias apie nusileidimo procesą.

Plėsti žodyną (šiltnamis, sodo lysvė, sodinukai, sodinti, šiltnamis, sodinti, sėti, laistyti, balinti, pjauti, kasti, kasti).

Ugdyti teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbo veikla.

Harmoningo fizinio vystymosi užtikrinimas, pagrindinių judesių rūšių įgūdžių ir gebėjimų tobulinimas

Pokalbiai:

"Sėkla-sėjinukas-pomidoras":

Tikslas: Išaiškinti vaikų idėją, iš ko galima išauginti augalą. Skatinkite vaikus suprasti, kokios sąlygos yra būtinos augalų augimo sąlygoms. Ugdykite mąstymą, stebėjimą, kalbą. Padidinkite norą auginti augalus iš sėklų.

„Apie žmonių darbą“(sargas, sodininkas, kombainininkas, agronomas ir kt.)

Tikslas: formuoti pirmines idėjas apie pavasario darbaižmonių gamtoje. Susipažinimas su kiemsargio, sodininko, kombainininko, agronomo ir kt.

„Jeigu nesirūpinsime derliais...“

Tikslas: Susisteminti vaikų žinias apie sodinimą, augalų priežiūrą. Ugdykite teigiamą požiūrį į darbą.

"Kam mums reikia sodinukų?"

Tikslas: Suteikti idėją, kas yra sodinukai, kam jie reikalingi. Ko reikia daigams sodinti.

"Sodo inventorius":

Tikslas: Patikslinti vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode. Supažindinkite vaikus su sodo įrankiais ir jų naudojimu.

Didaktiniai žaidimai:

„Auginkime obuolius“: Pratinkite vaikus skaičiuoti. Ugdykite miklumą, dėmesį.

„Kur ir kokios profesijos reikia“: Pataisykite profesijų pavadinimus ir jų atliekamus veiksmus.

"Prinokęs - neprinokęs": Daržovių ir vaisių brandą nustatykite pagal išorinius požymius.

„Viršūnės ir šaknys“: Įtvirtinti žinias, kad daržovės turi valgomas šaknis – šaknis ir vaisius – viršūnes, kai kurios daržovės turi valgomas viršūnes ir šaknis; pratimas sudaryti visą augalą iš jo dalių.

"Nuostabus krepšys"- ugdyti gebėjimą atpažinti objektus liečiant.

Didaktiniai žaidimai kalbai lavinti:

„Skambinkite mielai“: Formuoti gebėjimą sudaryti žodžius mažybinių priesagų pagalba. (agurkas - agurkas, svogūnas - ... ir tt)

„Apibūdink, spėsiu“: Pažymėkite ir pavadinkite charakteristikos subjektas atsakydamas į suaugusiojo klausimus. Ugdykite susietą kalbą, mąstymą.

"Valgomas - nevalgomas": Ugdyti dėmesį, gebėjimą sutelkti dėmesį į tam tikrą dalyką, mąstymo greitį. Ugdykite vaikų įgūdžius trumpam laikui suskirstykite objektus į dvi kategorijas: valgomus ir nevalgomus.

„Kas pirma, kas paskui“: Formuoti vaikų gebėjimą kurti pasakojimą, plėsti žodyną, ugdyti loginį mąstymą, rišlią kalbą.

"Pasirinkite veiksmą": toliau aktyvuokite veiksmažodžius vaikų žodyne. (Ką žmonės veikia pavasarį? Ką paukščiai veikia pavasarį? ir pan.)

Vaidmenų žaidimai:

„Kelionė į parką“- Ugdyti vaikų gebėjimą veikti pagal žaidimo situaciją (savarankiškai parinkti žaidimo atributus, užmegzti vaidmeninius santykius su bendraamžiais, derinti žaidimo veiksmus su priimtu vaidmeniu, įsitraukti į įvairius vaidmenų dialogus).

"Sodininkai»- Gebėjimo kūrybiškai plėtoti žaidimo siužetą formavimas. Pažintis su žmonių darbu pavasarį. Ugdykite pagarbų požiūrį į darbą.

"Parduotuvė - sėklos": Norėdami sužadinti vaikų susidomėjimą pardavėjo profesija, žaidime naudokite įvairių sodo augalų pavadinimus, daržovių sėklų pavadinimus. Formuoti elgesio viešose vietose kultūros įgūdžius, puoselėti draugiškus santykius.

„Vaistinė augalams“:Įtvirtinti sodo sodinimo, laistymo žinias, įgūdžius ir gebėjimus kambariniai augalai. Formuoti gebėjimą reikšti savo požiūrį į vaidmenį kaip tam tikrą gyvenimo poziciją, ugdyti socialinius gebėjimus ir bendravimo įgūdžius.

„Šeima iškyloje“: Formuoti vaikų gebėjimą planuoti žaidimą, parinkti atributiką, paskirstyti vaidmenis. Stiprinti gebėjimą savarankiškai plėtoti žaidimo siužetą. Plėsti žodyną, ugdyti dialoginę vaikų kalbą. Padėkite kurti draugystę tarp vaikų.

Lauko žaidimai:

"Šuoliai": Pratinkite vaikus greičiu ir judrumu.

„Per upelį“: Ugdyti vaikų ištvermę, gebėjimą atlikti judesius pagal signalą, kolektyvinio judėjimo įgūdžius. Pratimai bėgiojant tam tikra kryptimi, išsisukdami, lavinkite kalbą.

"Pardavimai": Ugdykite bėgimą, judrumą.

"Tuščia vieta": Ugdyti vaikų sąmoningumą, reakcijos greitį, judrumą, bėgimo įgūdžius.

"Vanduo": Lavinti koordinaciją, orientaciją erdvėje, lavinti žodžių derinimą su judesiais. Praturtinkite vaikų motorinę patirtį.

„Surask sau draugą“: ugdyti vaikų gebėjimą atlikti judesius pagal signalą, pagal žodį greitai susiformuoja poromis. Praktikuokite bėgimą.

"Sustabdyti": Ugdykite gebėjimą judėti pagal signalą, pusiausvyrą.

Grožinės literatūros skaitymas:

„Gražiausia apranga pasaulyje“, išvertus iš japonų kalbos. V. Markova. Z. Aleksandrova „Lašai“, „Pavasarinis valymas“

Y. Krutogorova „Lietus iš sėklų“

L. Nekrasovas „Sodininkai“

Pavasariniai rūpesčiai (pagal T. Šoryginą)

O. Vysotskaja „Pokalbis su pavasariu“

V. Orlovo „Netvarka“

A.Maikovas „Vasaros lietus“

Svarstymas: iliustracijos apie žmonių darbą sode ir darže pavasarį.

Įvairių augalų sodinimo sekos diagramų sudarymas.

Agurkų, cukinijų, paprikų ir pomidorų sėklų tyrimas ir palyginimas, jų eskizas stebėjimų dienoraštyje.

Susijusios publikacijos:

„Kur slepiasi sveikata“ Tiesiogiai edukacinės veiklos santrauka (parengiamoji grupė) Edukacinė sritis: „Sveikata“. Ugdymo sričių integravimas: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Saugumas“, „Fizinis.

Savaitės tema: Daržovės. Žmonių darbas laukuose ir soduose Data Organizuota švietėjiška veikla Ugdomoji veikla režimu.

Tiesiogiai organizuojamų užsiėmimų pažintiniam vystymuisi vidurinėje grupėje „Žmonių darbas pavasarį“ santrauka Tikslas: Supažindinti vaikus su suaugusiųjų darbais pavasarį. Užduotys: atnaujinti vaikų žinias apie metų laiką – pakartokite pavasarį.

Edukacinių užsiėmimų apie sveiką gyvenseną santrauka „Mano kūnas“. Parengiamoji grupė (6-7 m.) Savivaldybės biudžetinė bendrojo ugdymo tipo ikimokyklinė ugdymo įstaiga Darželis Nr. 27 "Zarnichka" Švietimo santrauka.

Organizuotų edukacinių užsiėmimų „Muzikinis pavasaris“ konspektas (vyresnė grupė) Tema: „Muzikinis pavasaris“ Amžiaus grupė: vyresniųjų grupė Tikslas: Supažindinti vyresnius vaikus su klasikinės muzikos suvokimu. Užduotys:.

Jekaterina Lukina
Pamokos apie kalbos raidą santrauka vyresnioji grupė kompensacinis dėmesys tema „Žmonių darbai pavasarį“

Pamokos apie kalbos ugdymą vyresniojoje kompensacinės orientacijos tema tema santrauka

« Žmonių darbas pavasarį»

Tikslas: supažindinkite vaikus su Dirbo žmonės pavasarį gamtoje.

Užduotys:

Edukacinis – patikslinti ir suaktyvinti vaikų žinias apie pavasarinius gamtos pokyčius; pataisyti pavasario mėnesių pavadinimus; plėsti vaikų žodyną tema.

Ugdyti – ugdyti vaikų mąstymą, jų dėmesys ir atmintis, kalba ir smulkiosios motorikos įgūdžius rankas

Ugdomasis – skiepyti vaikams pagarbą suaugusiųjų darbas noras jiems padėti.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

At pavasarį daug darbų,

Padėkite jai spinduliai:

Kartu jie važiuoja keliais

kalbantys upeliai,

Ištirpinkite sniegą, sulaužykite ledus,

Šildykite viską aplinkui.

Iš po spyglių ir žolės ašmenų

Išslinko pirmasis mieguistas vabalas.

Gėlės ant atlydžio

auksiniai žiedai,

Išlieti, išbrinkę pumpurai,

Iš lizdo skrenda kamanės.

At pavasaris turi daug rūpesčių,

Tačiau reikalai krypsta į viršų:

Smaragdo laukas tapo

Ir sodai žydi.

II. Pagrindinė dalis.

Temos žinutė pamokos.

Apie kokį sezoną kalba eilėraštis? (O pavasaris.)

Šiandien toliau pamoka pakalbėsime apie pavasarį ir apie ką žmonės daro pavasaris.

1. Kalbėkite apie pavasaris.

Vaikinai, anksti ar vėlu? Pavasaris?

Kokius pavasario mėnesius žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

Pavadinkite 1 mėnesį pavasaris, 3 mėn.

Koks mėnuo yra nuo kovo iki gegužės?

Koks mėnuo laukia balandžio? Gegužė?

O dabar aš jūsų paklausiu „Sudėtingi klausimai“. Norint į juos atsakyti, reikia pagalvoti.

Kokie dar pavasario ar žiemos mėnesiai?

Kas yra labiau pavasario mėnesiai ar pavasario dienos?

Kokie dar sezonai ar pavasario mėnesiai?

Puiku, vaikinai, ir jūs susidorojote su sudėtingais klausimais.

Prisiminkime kaip prasidėjo pavasaris.

(Saulė šviečia ryškiau.)

Ir kas pradėjo vykti?

(Sniegas pradėjo tirpti, tekėjo upeliai, pradėjo verkti lašai.)

Kas nutiko medžiams?

(Ant medžių išsipūtė pumpurai, pradėjo žydėti lapai.)

- pavasaris gamta atgyja ir įvyksta daug įvairių reiškinių. Kokių dar pokyčių įvyko pavasaris gamtoje? (Pasirodo šviežia jauna žolė. Iš šiltųjų kraštų atskrido paukščiai ir pradėjo kurti lizdus. Gyvūnai pabudo po žiemos miego. Vabzdžiai iššliaužia.)

2. Žaidimas "Baik sakinį".

Pasirinkite veiksmo žodžius ir užbaikite sakinius.

Pavasario saulėje...(šildo, kepa, glosto)

pavasaris varvekliai po saule... (tirpsta, varva)

pavasaris sniego pusnys nuo saulės kaitros... (nustovėti, ištirpti)

Pumpurai ant medžių pavasarį...(išsipūsti, sprogti)

Pavasario upeliai...(bėga, murma, skamba, kelia triukšmą)

Paukščiai pavasarį...(grįžti, atvykti)

Paukščių lizdai pavasarį...(sukti, statyti, gaminti)

ledas ant upės pavasarį(tirpsta, trūkinėja, lūžta, plūduriuoja)

pavasaris pirmieji žiedai ant atšildytų lopų (pasirodyti, žydėti, žydėti)

Pavasario žolė...(lūžta, auga, pažaliuoja)

3. Sukurkime istoriją apie pavasaris. Ir kiekvienas sakinį pradeda žodžiu " Pavasaris".

- Pavasarį skaisčiai šviečia saulė.

- pavasaris pumpurai brinksta ant medžių (medis su pumpurais).

- Žolė auga pavasarį(žolė).

- Gėlės žydi pavasarį(gėlės).

- pavasaris migruojantys paukščiai atvyksta iš šiltųjų kraštų (paukščiai).

- pavasarisžmonės sodina sodus (grėblys, kastuvas).

globėjas: Puiku vaikinai.

Patarlių taisymas apie darbo.

globėjas: Jūs sakėte, kad žmonės daržovės sodinamos pavasarį. Ką jie sodina?

Vaikai: sėklos.

4. "Paaiškink patarlę"

PSO pavasarį neišsilaikys, visi metai bus pilni.

V .: - Gyvename rajone, kur žiemos gana ilgos ir šaltos, o vasaros šiltos. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas daržuose statoma, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Mano močiutės namelyje stovi namas, iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena, tame name auga pomidorai.

Kad ir kas nutiktų orui pavasaris, namas dengs tiek šaltyje, tiek karštyje.

(šiltnamis, šiltnamis)

5. D / žaidimas "Ko tau reikia..."

Žemę jie kasa kastuvu.

Laukui suarti reikalingas traktorius.

Kombainas nuima javus.

Galima šieną pjauti dalgiu.

6.„Rasti įrankį“

Atidžiai pažiūrėkite į šį paveikslėlį ir įvardykite, kokie įrankiai čia paslėpti. (vaikų atsakymai)

7. D / ir „Vienas – daug“.

Traktorius – traktoriai.

Sėjamoji - sėjamosios.

Kastuvas – kastuvai.

Dažai – dažai.

Laistytuvai - laistytuvai.

Šepetys - šepečiai.

Medis – medžiai.

Krūmas – krūmai.

Gėlė – gėlės.

Pomidoras – pomidorai.

Agurkas – agurkai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

8. Pirštų gimnastika"Sodas".

Sode daug kalnagūbrių: rodykite delną, pirštus į šonus

Štai kopūstas, čia pomidoras, sulenkite paeiliui

Čia burokėliai, čia žirniai, pirštai ant rankos;

O mūsų bulvės neblogos!

Mūsų žalias sodas ritmingas susitraukimas ir

mus pamaitins ištisus metus! sugniaužia pirštus.

9. Žaidimas "Ką mes matėme" (su kamuoliu)

Mačiau lauką. Kas tai?

(Platus, plokščias, beribis)

Mačiau suartą žemę. Kas ji?

(Žalias, trapus, juodas)

Mačiau sėklas. Kas jie tokie?

(Mažas, apvalus, auksinis) ir tt

10. Istorijos piešimas iš paveikslėlio « Žmonių darbas pavasarį» .

globėjas: Norėdami sukurti istoriją, turite išsiaiškinti, kas pavaizduota paveikslėlyje, ir atsakyti klausimus:

Kur vyksta paveikslas?

Koks sezonas rodomas? Kodėl taip nusprendėte?

Ką matote nuotraukoje? (Mama, tėtis, mergaitė, berniukas)

Kaip juos pavadinti vienu apibendrinančiu žodžiu? (šeima)

Ką jie daro?

Kodėl jums reikia tai daryti?

Kaip galite pavadinti istoriją?

Ir dabar jums reikia surinkti visus savo atsakymus į vieną istoriją. Kas nori tai pasakyti?

Žmonių darbas pavasarį.

Šeima pavasarį dirba sode. Mama dažo medžių kamienus, kad vabzdžiai jų nesugadintų. Tėtis kasa žemę, kad pasodintų jaunus medžius. Berniukas Miša sodina sodinukus. Mergina Maša juos laisto, nes augalams reikia drėgmės. Visai šeimai gera nuotaika. Visi laimingi pavasaris!

11. Gimnastika akims "Asilas"

Asilas vaikšto, renkasi,

Jis nežino, ką valgyti pirmiausia.

„Vaikai ištiesia rodomąjį pirštą į priekį dešinė ranka, laisvai judinkite ir sekite akimis!

Slyva subrendo viršuje (žiūrėk aukštyn)

O apačioje auga dilgėlės, (Pažiūrėk žemyn)

Kairėje - burokėliai, dešinėje - švedai,

Kairėje - moliūgas, dešinėje - spanguolės,

(akių judesiai į kairę ir į dešinę)

Žemiau šviežia žolė,

(Pažiūrėk žemyn)

Viršuje – sultingos viršūnėlės.

(žiūrėk aukštyn)

Galva sukasi,

Lapai sukasi akyse,

(Sukamieji akių judesiai)

Nepavyko nieko pasirinkti

Ir be jėgų nukrito ant žemės.

(Užmerk akis)

Susijusios publikacijos:

Priekinės pamokos apie kalbos ugdymą kompensacinės orientacijos „Paukštiena“ parengiamojoje grupėje santrauka- Vaikinai, šiandien turime neįprastą pamoką, eisime į svečius, bet kam ir kur sužinosite atminę mįsles: - Raudonos letenos, geluoniai.

Kompensacinės orientacijos „Naujųjų metų medis“ parengiamojoje grupėje integruotos kalbos ugdymo pamokos santrauka."Kalėdų eglutė" Paskirtis: Garsų diferencijavimas sz; f-sh. Užduotys: 1. Edukacinis: Išmok atskirti s-s garsai; w-sh iš ausies tarimo; Aišku.

Vieta: grupės kambarys. Užduotys: Edukacinės: - Plėsti vaikų idėjas apie laukinių gyvūnų gyvenimą. - Pataisykite kalboje.