Santrauka apie taikomąją kosminę raketą. „GCD santrauka paraiškos tema: „Raketos“ vyresnioji grupė. Kaip pasidaryti popierinę raketą

Marina Gredneva
Programos „Skrydis į kosmosą“ pamokos metmenys ikimokyklinio ugdymo įstaigos vyresniajai grupei

Integracija: meninis - estetinis, socialinis - komunikacinis, kalbinis, pažintinis vystymasis.

Tikslas: kurti darbus šia tema " Kosminis skrydis"

Užduotys:

edukacinis: plėsti vaikų žinias apie kosmosas; išmokti perteikti raketos formą simetrinio popieriaus karpymo technika, iškirpti žmonių figūrėles su skafandrais, įvairias planetos, žvaigždės, mėgaukitės modeliu; įtvirtinti galimybę išdėstyti objektus per visą lapo perimetrą

besivystantis: ugdyti kompozicijos jausmą ir estetinį skonį

edukacinis: ugdyti tikslumą, darbštumą, gebėjimą siekti gerų rezultatų

Metodai ir technikos: žaismingas, vaizdingas, literatūrinio žodžio vartojimas, savarankiška vaikų veikla, pokalbis, paaiškinimai, individualus požiūris

parengiamieji darbai: projektavimas kampe „Jaunasis statybininkas“ iš plokščio ir trimačio konstruktoriaus, žiūrint iliustracijas šia tema, lauko žaidimas“ astronautai"

Medžiagos ir įranga: nustatyta programos, spalvotas popierius, juodo ir violetinio kartono lakštai, žirklės, klijai, raketų atvaizdai, Žemės nuotraukos, planetos, astronautai.

Pamokos planas:

1. Organizacinis momentas. Įranga.

2. Pokalbis šia tema pamokos.

3. Redagavimas darbo planas.

4. Didaktinė užduotis „Raketos projektavimas“.

5. Dirbk planą.

6. Apatinė eilutė. Analizė. Paroda.

Pamokos eiga:

1. Auklėtojas: Sveiki, vaikinai! Apsvarstykite įrangą ir pasakykite man, kokia ji bus klasė?

Vaikų atsakymai: Valio aplikacija.

globėjas:

Klausykite mįslės ir atspėkite mūsų temą pamokos:

Paukštis negali pasiekti mėnulio

Skristi ir nusileisti

Bet jis gali tai padaryti

Padarykite tai greitai. (raketa)

Taigi tema pamokos"Kosminis skrydis“, mes klijuosime raketas, planetos, astronautai kosmose.

. globėjas:

Balandžio 12 dieną visas pasaulis švenčia Aviacijos dieną ir astronautika. Tai ypatinga šventė. 1961 metais mūsų šalies pilietis Yu. A. Gagarinas padarė pirmąjį kosminis skrydis. Iki to laiko erdvė kosmosas tyrinėtas ilgą laiką, tyrinėtas daugelio šalių mokslininkų. Prieš išsiunčiant į žmogaus erdvė, ten buvo išsiųsti šunys - Belka ir Strelka, jie padėjo pirmuosius erdvė kelias į nežinomą erdvę. Ir tik tada skrido žmogus.

Kaip toks žmogus vadinamas?

Jis nei lakūnas, nei lakūnas,

Jis neskraido lėktuvu

Ir didžiulė raketa.

Vaikai, kas tai sako? (astronautas)

3. Auklėtojas:

Kurkime darbo planas:

1) perlenkite popierių per pusę, per pusę;

2) iškirpti raketas;

3) klijuokite juos ant kartono.

4. Auklėtojas:

Prieš pradėdami dirbti, pridėkime raketą iš geometrinių figūrų – failą „Raketa“ iš didaktinis žaidimas„Statyba iš geometrinių formų“.

5. Prieš darbą pagaminsime pirštą gimnastika:

Viskas tvarkingai planetos

Paskambinkite bet kuriam iš mūsų:

Kartą - Merkurijus,

2- Venera,

5 - Jupiteris,

6- Saturnas,

7 - Uranas, po kurio seka Neptūnas,

Jis yra aštuntas iš eilės

Ir po jo vėliau

ir devintas planeta

vadinamas Plutonu.

globėjas:

Įsivaizduokite, kad esate raketų dizaineriai astronautai leidžiasi į kosminę kelionę, ir jie dirba kruopščiai, tiksliai, griežtai pagal planą.

Pradėti:

1) Sulenkite popierių per pusę, atsargiai uždėkite šabloną, laikykite popierių, kad jis neslystų, tolygiai, aiškiai nubrėžkite kontūrą;

2) pjauti, laikantis saugos taisyklių dirbant su žirklėmis;

3) atsargiai priklijuokite ruošinius ant kartono, paskirstydami juos per visą lapą.

Mokytojas siūlo pasvajoti ir išsiaiškinti, kur raketa skrieja į mėnulį ar pas kitus planetos, žvaigždės.

Kūno kultūros minutė "parašiutas"

Čia įjungiamas variklis

Propelerio sukimasis:

J-J-J-J-J-J-J!

Iki debesų,

Ir važiuoklės nebeliko.

Štai ir mes

Paruošė parašiutą.

Stumti, šokinėti

Skriskime, mano drauge!

Atsidarė parašiutai

Vaikai tyliai nusileido.

6. Auklėtojas: Pažiūrėk, koks gražus paveikslas gavosi – mažas gabalėlis erdvė: greitos raketos skrenda tarp planetos, jie valdomi astronautai, jie skuba namo – į Žemę.

Mokytoja skaito Y. Serpin eilėraštį "Raketos"

Šiandien nėra laiko žaisti

Mes užsiėmęs kitais dalykais:

kosminės raketos

Dirbame kartu.

Mes juos nuspalvinome ryškiomis spalvomis -

Leisk jiems skristi dabar!

Drąsiuose astronautai

Darželis žaidžia

Susijusios publikacijos:

Pamokos „Kosmonautikos diena. Skrydis į kosmosą "(vyresnė grupė) Programos užduotys: Meninė kūryba: - toliau supažindinti vaikus su piešimo plastilinu technika, - ugdyti gebėjimą karpyti.

Tikslas: išsiaiškinti vaikų idėjas apie erdvę. Ugdomosios užduotys: - apibendrinti ir sisteminti vaikų žinias apie erdvę; - prisidėti.

Baigiamosios pamokos vyresniųjų grupėje „Skrydis į kosmosą“ santrauka Programos turinys: 1. Socialinis ir komunikacinis ugdymas: toliau ugdyti vaikų gebėjimą bendrauti su suaugusiaisiais ir bendraamžiais;.

Jaunųjų grupės „Skrydis į kosmosą“ GCD santrauka (kartu su tėvais) GCD santrauka jaunesnioji grupė tema: „Skrydis į kosmosą“ (kartu su tėvais) Tikslas: plėsti vaikų žinias kosmoso tema. Užduotys:.

Pamokos apie popierines paraiškas vyresniųjų grupei „Namai mūsų gatvėje“ santrauka„Namai mūsų gatvėje“ Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie kaimą, apie jų namų adresą; išmokyti perkelti namo, gatvės vaizdus programose.

Marina Metreveli

"Kosminė kelionė".

Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas Suaktyvinkite žodyną. Ugdykite kūrybinį mąstymą, vaizduotę, klausos ir regos dėmesį. Praktikuokite kruopštų klijavimą. Išmokyti sugalvoti įvaizdį, pajungti tolesnį darbą planui.

medžiagų: planetų, raketų, žvaigždžių, kometų, portretų iliustracijos astronautai, juodas kartonas, tuščias iš paprasto popieriaus, skirtas programos, spalvoti pieštukai, klijai, servetėlės, šluostės.

Žodynas: erdvė, erdvėlaivis, raketa, erdvė, žvaigždės, planetos.

Pamokos metodika.

Pamokos pradžioje pakalbėkite su vaikais, kad šventė „Diena iš astronautika Apsvarstykite planetų, žvaigždžių, raketų, portretų iliustracijas astronautai Yu. Gagarinas, G. Titovas, V. Tereškova.

Šiandien mes apžvelgsime erdvė erdvė, kaip kadaise padarė mūsų narsus astronautai. Norėdami tai padaryti, turime pasiimti tamsios spalvos popierių. Iškirpkite raketos, planetų, žvaigždžių siluetus, erdvėlaivis.

Pakvieskite kiekvieną vaiką pagalvoti, ką jis iškirps ir įklijuos ant savo kartono lapo. Išdėliokite ruošinius jų nesuklijuodami.

Suklijavę ruošinius, leiskite jiems keletą minučių išdžiūti. Ir kol mes erdvės kūno kultūra.

Ir dabar mes esame vaikai,

Mes skrendame raketa

Atsistokite ant kojų pirštų

Ir tada nuleiskite rankas

Vienas du trys keturi -

Štai ir ateina raketa! (1-2 - stovėkite ant kojų pirštų, rankos aukštyn, delnai sudaro "raketos kupolą", 3-4 pagrindinis stovas)

Na, tavo darbai apdžiūvo, o dabar padovanosiu spalvotus pieštukus, kad galėtum juos piešti. Pasigrožėkite vaizdais, kurie pasirodė.









Susijusios publikacijos:

Pamokos „Kelionės į kosmosą“ santrauka Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos bendrojo ugdymo tipo darželis „Kalinka“ prioritetiniu įgyvendinimu.

GCD „Kelionės į kosmosą“ santrauka Tikslas: Plėsti vaikų idėjas apie kosmosą, Kosmonautikos diena; Tikslai: sveikatos stiprinimas, nuovargio prevencija,.

Užsiėmimų su 5-6 metų vaikais santrauka „Kelionė į kosmosą“ Ugdymo tikslai: Vaikų kalbos raidos aktyvinimas. Formuoti vyresniems vaikams ikimokyklinio amžiaus pristatymo sistema

GCD „Kosmoso kelionė Dunno“ santrauka Pamokos tikslas: Toliau formuoti vaikų idėjas apie kosmosą ir astronautus. Užduotys: Edukacinis: 1. Tęsti formą prie.

GCD santrauka parengiamojoje grupėje „Kosmoso kelionė“ GCD santrauka in parengiamoji grupė„Kelionė į kosmosą“ Tikslas: vaikų pažintinio susidomėjimo ugdymas Uždaviniai: - įtvirtinti žinias.

GCD santrauka vyresniųjų grupėje „Kosmoso kelionės“ GCD santrauka vyresniųjų grupėje „Kosmoso kelionė“ Tikslas: lavinti kūrybinę vaizduotę, formuoti abipusės pagalbos idėją.

OOD santrauka apie FEMP "Kelionės į kosmosą" 5-6 metų vaikams po skyriumi " Kognityvinė raida» Organizacijos santrauka švietėjiška veikla„Kosmoso kelionių integracijos edukacija.

Taikymo pamokos - puikus būdas ugdyti vaiko tikslumą, spalvų pojūtį ir vaizduotę. Dauguma vaikų tiesiog mėgsta iškirpti figūrėles iš spalvoto popieriaus ar kartono, o tada klijuoti jas ant popieriaus lapo, kurdami įvairius paveikslėlius.

Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip su vaiku padaryti teminę aplikaciją - erdvėlaivį ar raketą iš spalvoto popieriaus.

Kaip pasidaryti popierinę raketą

Norėdami pagaminti popierinę raketų aplikaciją, jums reikės:

  • storo popieriaus arba kartono lapas;
  • spalvotas popierius pritaikymui;
  • pieštukai arba flomasteriai (figūrų kontūrams pažymėti);
  • žirklės;
  • klijai popieriui;
  • teptukai (klijams ir dažams);
  • dažai fonui (jei fonui skirtas kartonas ar popierius nespalvotas) ir indelis jiems skiesti;
  • putplasčio kempinė.

Darbo procesas

  1. Mes paimame storą popieriaus ar kartono lapą. Geriausia paimti tamsiai mėlyną arba juodą foną. Jei fonui turite tik baltą arba pilką popierių, nudažykite jį mėlynai arba juodai dažais ir putplasčio kempine. Per daug nesudrėkinkite kartono, kad jis nesušlaptų ir neprarastų formos.
  2. Kol fonas džiūsta, apsvarstykite visų programos detalių vietą lape. Raketos detales nupieškite ant spalvoto popieriaus (arba atsispausdinkite iš šablono) ir iškirpkite žirklėmis.
  3. Suklijuokite raketos dalis, stengdamiesi tai padaryti kuo tvarkingiau. Pieškite ant popieriaus ir iškirpkite planetas, asteroidus, padarykite žvaigždes iš auksinės ar sidabrinės folijos. Jei pageidaujama, visos dangiškosios erdvės detalės – planetos, žvaigždės ir kt. Jūs negalite jo iškirpti iš popieriaus, o tiesiog nupieškite jį ant fono lapo pieštukais ar flomasteriais. Galite tai patikėti vaikui. Kad vaikui būtų lengva piešti apskritimus (planetoms), naudokite improvizuotas medžiagas kaip šablonus. Tai gali būti puodeliai, lėkštutės, kremų stiklainiai ar žaislai apvaliu pagrindu (piramidės, dizaineriai).
  4. Fone išdėliokite visus būsimos kompozicijos elementus. Pažiūrėkite, kaip viskas atrodo gerai ir pakeiskite tai, kas jums nepatinka.
  5. Patvirtinus visų programos elementų vietą, priklijuokite juos prie fono klijais. Atkreipkite dėmesį, kad pirmiausia klijuojami objektai, kurie turėtų būti būsimos programos fone - planetos, asteroidai, didelės žvaigždės. Tai, kas paveikslėlyje yra arčiausiai žiūrovo, turėtų būti klijuojama paskutinis.
  6. Baigtą paveikslą galima įrėminti priklijuojant šiaudelius arba siauras spalvoto popieriaus juosteles aplink fono perimetrą (nukrypstant nuo krašto 1-1,5 cm).
  7. Padėkite gatavą aplikaciją po nedideliu svareliu (pavyzdžiui, po knyga, kuri yra lygi arba didesnė už fono lapo dydį) ir palikite išdžiūti.

Siūlome dar vieną raketų programos kūrimo meistriškumo klasę. Šabloną galite atsispausdinti, iškirpti iš spalvoto popieriaus ir klijuoti ant iš anksto paruošto fono. Gaukite tokią raketą.

Ir čia yra paprasčiausi raketų pritaikymo pavyzdžiai, kuriuos gali atlikti labai maži vaikai. Tėveliai gali iš spalvoto popieriaus iškirpti figūras ir pakviesti vaikus patiems pasidaryti aplikacijas.

Jei vietoj spalvoto popieriaus raketos norite sukurti ateivių erdvėlaivį ar žemės astronautų susitikimą su kitų civilizacijų atstovais, turėsite pagalvoti apie ateivių ir jų transporto priemonės išvaizdą ir viską iškirpti iš spalvoto popieriaus. Bendra darbų seka nesikeičia. Galerijoje galite pamatyti kosmoso temos programų pavyzdžių.

Kad paskatintumėte kūrybinio mąstymo ugdymą, leiskite kūdikiui pro langą piešti raketas ar astronautus, taip pat atsižvelkite į kūdikio norus išvaizda ir erdvėlaivio spalvos, planetos, ateiviai ir kt.

Dirbdami leiskite kūdikiui atlikti įmanomas operacijas - ištepkite dalis klijais, pasirinkite paveikslėlyje esančių planetų, raketų, žvaigždžių vietą ir pan. papasakokite savo vaikui apie kosmosą, mūsų galaktiką, planetas ir žvaigždes, apie tarpplanetines keliones ir kosminių skrydžių istoriją, paaiškinkite, kodėl kosmonautams reikalingi skafandrai, kas yra Jurijus Gagarinas, Valentina Tereškova, Neilas Armstrongas.

Kai programa bus paruošta, žaiskite astronautus su kūdikiu, leiskite kūdikiui gestais ir garsais pavaizduoti erdvėlaivio paleidimą ir sugalvokite istoriją apie drąsius astronautus.

Toks laisvalaikis bus ne tik maloni pramoga jums ir jūsų mažyliui, bet ir naudinga lavinanti veikla, formuojanti pasaulėžiūrinius vaiko mąstymo ir jo vaizduotės pagrindus.

Natalija Matveeva

Taikymo pamokos parengiamojoje grupėje santrauka

tema "Kosmosas"

Tikslas: sukurti įdomią erdvės kompoziciją.

Programos turinys:

Iš perlenkto popieriaus iškirpkite kosminę raketą pagal savarankiškai nubrėžtą kontūrą;

Išmokyti vaikus savarankiškai papildyti raketą reikiamomis detalėmis;

Lavinti erdvinę vaizduotę, kompozicijos jausmą;

Stiprinti darbo su žirklėmis įgūdžius;

Ugdykite savarankiškumą, tikslumą;

Formuoti gebėjimą planuoti savo darbą ir veikti pagal planą.

Medžiaga: mėlynas arba juodas popierius, žirklės, klijų lazdelė, paprastas pieštukas, servetėlė, spalvotas popierius, baltas guašas, vatos tamponai, iliustracijos su raketomis.

Preliminarus darbas:

Pokalbis apie kosmosą;

Iliustracijų, knygų apie erdvę nagrinėjimas.

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi ant kilimo.

K: Vaikai, ar jums patinka žiūrėti į dangų?

K: Kokiu paros metu jums patinka žiūrėti dangų?

D-ty: Vakare, kai tamsu.

Vl: Kodėl?

D-ti: Vakare dangus tamsus ir gražus: ryškiai šviečia žvaigždės ir mėnulis.

K: Kokia šiandien šventė?

D-ti: Kosmonautikos diena.

K: Kodėl mes tai švenčiame?

Fizminutka:

Vienas, du – yra raketa.

(Rankos ištiestos.)

Trys, keturi – lėktuvas.

(Rankos į šoną.)

Vienas, du - suplokite rankomis,

(Plojame rankomis.)

Ir tada kiekvienai paskyrai.

(Mes vaikštome vietoje.)

Vienas du trys keturi,

(Plojame rankomis.)

Rankos aukštyn, pečiai platesni.

(Rankos aukštyn - žemyn.)

Vienas du trys keturi,

(Plojame rankomis.)

Ir jie buvo vietoje.

(Mes vaikštome vietoje.)

V-l: Šiandien siūlau jums atlikti skrydį į kosmosą ant popieriaus. Dabar susėsime prie stalų ir pradėsime darbą.

1. Mėginio tyrimas.

3. Kosminės raketos iškirpimas pagal savaime nubrėžtą kontūrą iš perlenkto popieriaus.

3. Raketos papildymas kitais elementais.

4. Nulaužtos aplikacijos technikos taikymas tekstūriniam Mėnulio paviršiaus vaizdui.

5. Savarankiškas darbas vaikai.

(Mokytojas padeda vaikams, kuriems sunku).

6. Darbų svarstymas.


Susijusios publikacijos:

Pamokos santrauka Tikslai: Edukacinis: Idėjų apie dalykų skaičių formavimas skirtinga spalva, dydis, forma; apibendrinkite pristatymą.

Tikslas: Išplėsti vaikų domėjimąsi kosmosu, mūsų šalies astronautus. Įtvirtinti galimybę iškirpti kosminę raketą, astronautus iš popieriaus,.

Manau, kad visus žavi žvaigždėto dangaus grožis, o ypač vaikus. Juk jie taip toli ir neįprastai arti. Kosmosas pilnas paslapčių.

Pamokos „Kelionė į kosmosą“ santrauka PAMOKOS PLANAS Tema: „Kelionė į kosmosą“. Tikslas: Sudaryti sąlygas vaikų kūrybinei savirealizacijai gaminant svetimą figūrėlę.

Pamokos „Erdvė smalsuoliams“ santrauka! Tiesioginės edukacinės veiklos "COSMOS" SANTRAUKA Osikova Larisa Anatolyevna auklėtoja MDOU " Darželis Nr.2 bendrosios raidos.

1. Darbui mums reikia: - spalvoto popieriaus - juodo kartono - klijų - žirklių - pieštuko 2. Iš kartono iškirpkite raketos trafaretą.

Tikslas: sukurti įdomią erdvės kompoziciją ir sugalvoti istoriją apie savo kelionę į kosmosą.

Programos turinys:

  • plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie erdvę;
  • kelti susidomėjimą erdvės kompozicijos kūrimu;
  • tobulinti aplikacijos techniką: savarankiškai pasirinkti ir derinti siluetą (simetrišką), juostelę ir nulaužtas aplikacijas, kad gautumėte gražų vaizdą;
  • įtvirtinti vaikų įgytus įgūdžius ir gebėjimus, suteikti galimybę juos kūrybiškai pritaikyti:
  • iš perlenkto popieriaus iškirpkite kosminę raketą pagal savaime nubrėžtą kontūrą;
  • papildyti raketą kitais elementais (iliuminatoriumi, antgaliu, sparnais)
  • kelis kartus sulenkite juosteles, kad gautumėte tas pačias detales (žvaigždės, kometos)
  • formuoti gebėjimą planuoti savo darbą ir veikti pagal planą;
  • lavinti vaizduotę ir kompozicinį sprendimą, harmoningai dėlioti detales ant popieriaus lapo, gebėti pažįstamus darbo būdus perkelti į naują kūrybinę situaciją;
  • ugdyti vaikų susidomėjimą, vaizduotę kuriant kompoziciją, gebėjimą viską užbaigti.

Preliminarus darbas:

  • iliustracijų, knygų apie kosmosą peržiūra;
  • eilėraščių mokymasis;
  • modeliavimo pamoka „Kosmoso technika“;
  • piešimo pamoka „Kosmose“;
  • pristatymo „Paslaptingasis kosmoso pasaulis“ peržiūra.

Darbas žodynu: kosmosas, astronautas, skafandras, raketa, iliuminatorius.

Medžiagos, įrankiai: žirklės dėkle, klijai - pieštukas, šluostės, servetėlės, paprasti pieštukai, kartonas juodos, tamsiai mėlynos arba violetinės spalvos, spalvotas popierius, šiukšlių krepšeliai, technologinės kortelės, saugos instrukcijos dirbant su žirklėmis; magnetai, magnetinė lenta.

Įranga: nešiojamas kompiuteris, ekranas, projektorius, flash kortelė su pristatymu, tylus muzikos įrašymas, kolonėlės

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas. Emocinė nuotaika

II. atidarymo pokalbis

Mokytojas: Sveiki vaikinai. Šiandien turime svečių, pasisveikinkime su jais.

Vaikai sveikina mokytojus.

– Dabar pereiname prie pamokos ir noriu jūsų paklausti: ar jums patinka keliauti?

Vaikų atsakymai.

– Supratau, kad mėgsti keliauti ir todėl kviečiu leistis į neįprastą kelionę stebuklingo ekrano pagalba.

skaidrė 1

Vaikai žiūri į 1 pristatymo skaidrę ir daro prielaidą, kad kelionė vyks erdvėje.

– Vaikinai, 2011-ieji mūsų šalyje buvo paskelbti Kosmonautikos metais, nes prieš 50 metų įvyko pirmasis pilotuojamas skrydis į kosmosą.

skaidrė 2

– Mūsų Žemę kartu su oro apvalkalu supa be galo didelė erdvė. Tai yra erdvė. Jame yra dangaus kūnai: Saulė, žvaigždės, planetos, Mėnulis. Daugelį amžių žmones traukė kosmosas su savo paslaptimis ir paslaptimis. Žmonija uždavė sau daug klausimų apie kosmosą, į kuriuos nebuvo atsakymų. Žmonės bandė pažinti slaptą erdvę, palaipsniui kaupdami žinias apie ją. Norėdami keliauti į tolimas planetas, žmonės išmoko statyti erdvėlaivius. Dabar pamatysite, kaip tai prasidės kosminė raketa, kuris per kelias sekundes pakils aukštai – aukštai į dangų. Šiandien prisistatysime kaip astronautai. Tu esi pasiruošęs?

- Dėmesio! Raketa paruošta. Paruoškite visus paleisti. Pradedu atgalinį skaičiavimą: 5,4,3,2,1, pradedu ...

– Mūsų raketa pakilo į norimą aukštį, dabar atsiskirs paskutinė jos pakopa ir erdvėlaivis skris pats. Jis tampa Žemės palydovu.

Mokytojas: Vaikinai, mes turime unikalią galimybę pažvelgti pro langą ir pamatyti kosmosą.

– Astronautai, būkite atsargūs, mes stebime kosminius objektus ir kūnus. Ką tu matai? vaikų atsakymai– Labai gražu ir neįprasta.

III. Mėginio analizė

Mokytojas: Vaikinai, Kosmonautikos metų garbei siūlau įamžinti viską, ką ką tik matėte kaip atminimą, ir grįžus iš kosmoso papasakoti draugams. Jums suteikiama galimybė kiekvienam sugalvoti kosminę erdvę, o tai reiškia, kad turėtumėte gauti kuo įvairesnį darbą. Astronautai visada turi tikslias nuorodas ir instrukcijas, todėl stebuklingas ekranas kviečia su jais susipažinti. (Pavyzdžių peržiūra ir technologiniai žemėlapiai jiems).

iš perlenkto popieriaus iškirpkite kosminę raketą pagal savaime nubrėžtą kontūrą;

saugos priemonių tarimas dirbant su žirklėmis:

- papildyti raketą kitais elementais (iliuminatoriumi, antgaliu, sparnais);

- prisiminkite pertraukto taikymo techniką, skirtą Žemės planetos paviršiaus tekstūriniam vaizdui;

- kelis kartus sulenkite juosteles, kad gautumėte tas pačias detales (žvaigždės, kometos);

skaldytų aplikacijų technikos panaudojimas tekstūriniam ugnies, liepsnos atvaizdui;

- detalių išdėstymo ant gatavo tamsios spalvos pagrindo seka:

20 skaidrė
skaidrė 22 skaidrė 23
skaidrė 24

pakartokite taisykles, kaip kruopščiai klijuoti dalis ant pagrindo. Aliejinės šluostės, servetėlių naudojimas.

IV. Savarankiška veikla

Vaikai sėdi prie stalų, tikrina savo darbo vieta, pradeda dirbti: parenka popierių raketoms, žvaigždėms, planetoms, taip pat papildomai kosminės kompozicijos dekoravimui.

  • iš perlenkto popieriaus iškirpkite kosminę raketą pagal savaime nubrėžtą kontūrą;
  • papildyti raketą kitais elementais (iliuminatoriumi, antgaliu, sparnais)
  • kelis kartus sulenkite juosteles, kad gautumėte tas pačias detales (žvaigždės, kometos)

Visas darbo procesas vyksta pagal ramią muziką.

V. Kūno kultūros minutė.

Kūno kultūra vyksta raminant muziką, vaikai stebi, kas vyksta ekrane, atlieka reikiamus pratimus.

Tada ekrane vėl pasirodo instrukcijų kortelė ir vaikai toliau dirba.

Darbo procese mokytojas atkreipia dėmesį į darbo (schemos) sudarymo algoritmą, užduoda pagrindinius klausimus, jei vaikams sunku kurti:

Kaip manote, kokia gali būti raketos forma? žvaigždės?
- Kur turėtų būti pritvirtintas iliuminatorius? antgalis?
Ką galima panaudoti planetoms gaminti? ...

Taip pat mokytojas atkreipia dėmesį į saugos priemones ir vaikų laikyseną darbo metu.

Pasibaigus darbui, vaikai dėlioja savo kompozicijas ant magnetinės lentos, sutvarko darbo vietą ir pasakoja apie erdvės įspūdžius.

Mokytojas: Kas yra erdvė?

Vaikai: begalinis dangaus kūnų pasaulis, mes jį vadiname visata arba erdve)

Mokytojas: Kokie dangaus kūnai yra erdvėje?

Vaikai: Kosmose yra žvaigždžių, planetų, kometų)

Mokytojas: Kodėl 2011-ieji mūsų šalyje paskelbti Kosmonautikos metais?

Vaikai: Nes lygiai prieš 50 metų buvo atliktas pirmasis pilotuojamas skrydis į kosmosą)

Praktinis darbo panaudojimas:

Pedagogas: Kokį darbą dirbote? ( atliko paraišką).

Kuriame etape susidomėjote darbu?

Ar susidūrėte su sunkumais dirbdami?

– Kokius sprendimus pasirinkote, kad įveiktumėte iškilusius sunkumus?

Vaikų atsakymai.

Mokytojas: ką praktinis naudojimas ar galite rasti savo darbus?

Vaikai: Padovanokite draugams, giminaičiams, papuoškite savo kambarį, surengkite parodą)

Pedagogas: Mums laikas grįžti į darželį.

Mokytojas: Vaikinai, ačiū už nuostabią kosminę kelionę.